Spoločnosť Apple neustále pracuje na tom, aby boli jej zariadenia najatraktívnejšie na trhu. Povedzme si na rovinu, že práve iPad je možno najlepším tabletom, aký si dnes viete zakúpiť. Verzia Pro je mimoriadne bohatá na najrôznejšie funkcie a model Air zase „zlatá stredná cesta“. Pozrite sa akú bude mať budúcnosť!

Budúci iPad Air príde s Touch ID v displeji

O dnešný únik sa postaral čínsky leaker L0vetodream. Ten už v minulosti zdieľal viacero únikov, ktoré sa napokon stali realitou. V tom dnešnom sa nedozvedáme novinky, ktoré by sa mali týkať budúceho iPhonu (tak ako sme z posledných dní zvyknutí) ale iPadu Air. Toto zariadenie Apple predstavilo ešte v roku 2018 a tak je len otázkou času, kedy sa dočkáme aktualizácie. Tá by mala byť blízko a podľa všetkého prinesie fantastické vylepšenia.

Budúci iPad Air príde s Touch ID v displeji. Nahradí tak Face ID.

Jedným z nich bude Touch ID implementované do displeja. Vieme, že Apple túto technológiu dlhšie skúma, takže nám to príde ako veľmi reálne. Ak sa pýtate, prečo by mala firma použiť zrovna toto riešenie, odpoveď je úplne jednoduchá. Bude to lacnejšie.

iPad Pro si naďalej ponechá odomykanie pomocou Face ID. Nakoľko však v prípade iPadu Air nepôjde o vrcholný model, Apple sa tu bude snažiť ušetriť. Nepôjde o spôsob, ktorý by však používateľ akokoľvek výrazne pocítil.

Dnes má iPad Air taktiež odomykanie pomocou Touch ID. To však nie je umiestnené v displeji ale v tlačidle Home Button. Vďaka modernejšej technológii bude môcť tablet poskytnúť edge-edge-displej s minimálnymi okrajmi po stranách, čím sa zbaví domovského tlačidla a nahradia ho gestá.

Tak isto sa očakáva kvalitnejší procesor a lepšie šošovka fotoaparátu (možno aj dve). Naopak, čo budúci iPad Air mať nebude je LiDAR skener, ktorý bol navrhnutý ako výsada vrcholného modelu. O pripravovanej novinke toho zatiaľ veľa nevieme. To kedy ju Apple predstaví je preto otázne. Bude však čakať a akonáhle sa objaví niečo nové okamžite vás o tom informujeme.

Budúci iPad Air príde s Touch ID v displeji. Nahradí tak Face ID.
Budúci iPad Air príde s Touch ID v displeji. Nahradí tak Face ID.
Prečítajte si tiež  Ako zrušiť párovanie Apple Watch s iPhonom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.