Spoločnosť Apple neustále pracuje na svojich operačných systémoch, aby ich spravila viac odolnými voči hrozbám a taktiež zlepšila výdrž batérie na jedno nabitie. A aj keď sa to nie vždy podarí, zdá sa, že teraz to pri väčšine zariadení vyšlo.

YouTube kanál iAppleBytes už tradične vykonal sériu testov poslednej aktualizácie iOS 16.0.3, ktorá bola zverejnená začiatkom týždňa a výsledok je vcelku pozitívny.

Testy opäť prebiehali aj na starších zariadeniach, ktoré sú náchylnejšie na zrýchlené vybíjanie kvôli staršiemu hardvéru.

Samotný operačný systém sa s verziou iOS 16.0.3 sústredí predovšetkým na opravu chýb a zabezpečenia, ktorým trpel predchodca iOS 16.0.2. Aj keď sa v popise aktualizácie priamo nespomínalo zlepšenie výdrže batérie, ukazuje sa, že Apple o tomto probléme vedelo a rozhodlo sa konať.

Výsledky, ktoré väčšinu majiteľov iPhonov potešia 

iPhone 11 2022
Zdroj: Unsplash / David Švihovec / Simon Reza (úprava redakcie)

Aby sme nechodili okolo horúcej kaše, podrobnejšie sme sa pozreli na výsledky, ktoré dosiahol iOS 16.0.3 v teste výdrže batérie. Ešte doplníme, že šlo o štandardný „Geekbench 4 Battery Test“ a všetky použité zariadenia boli testované v rovnakých podmienkach. Číslo v zátvorke predstavuje počet bodov dosiahnutých operačným systémom iOS 16.0.2.

  • iPhone 8 – 1 757 bodov (1 768 bodov)
  • iPhone SE 2020 – 2 113 bodov (2 085 bodov)
  • iPhone XR – 3 251 bodov (3 312 bodov)
  • iPhone 11 – 3 518 bodov (3 419 bodov)
  • iPhone 12 – 4 368 bodov (4 256 bodov)
  • iPhone 13 – 5 590 bodov (5 550 bodov)

Ako môžete vidieť sami zo šiestich testovaných si priamo polepšili štyri zariadenia a pohoršili dve. Ak sa pozrieme na generačne najstarší iPhone 8, v jeho prípade predstavuje prepad iba 11 bodov, čo je pri týchto hodnotách skutočne zanedbateľné číslo.

Pri iPhone XR je to trochu horšie a prepad dosahuje až 61 bodov. Opäť, ale nejde o nič, čo by ste bezprostredne po aktualizácii pocítili. Naopak, novinka opravuje nepríjemné chyby a bugy, ktoré ani nemusia robiť problémy, ale dlhodobo sú dosť otravné.

iOS 16.0.3 odporúčame aj my 

Ak teda zvažujete, či prejsť na iOS 16.0.3, určite máte naše redakčné odporúčanie. Sami tento systém používame na niekoľkých zariadeniach a so žiadnymi zmenami smerom k horšiemu sme sa zatiaľ nestretli.

Pokiaľ máte iné skúsenosti, dajte nám vedieť do komentára.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Recenzia: Musixmatch

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here