Dostali sme sa do doby, kedy už nie je potrebné meniť smartfón tak často ako kedysi. Vývoj týchto zariadení spomaľuje a hoci sa každý rok dočkáme lákavých inovácií, zďaleka nie sú tak dôležité, že by boli nevyhnutné pre každodenný život.

Aj preto ľudia nemajú problém v roku 2021 používať iPhone X (2017), ktorý už má síce čo to za sebou, no vďaka OLED displeju, výkonnému procesoru, dvom perfektným fotoaparátom v zadnej časti či Face ID je stále atraktívny. Presne pre nich vznikol kit príslušenstva, ktorý je prinajmenšom zaujímavý.

Ak chcete zmenu, no nechcete za ňu platiť stovky eur a zároveň ste zruční, môžete si prestavať svoj iPhone X na najnovší iPhone 12 Pro. Rozdiel spozná iba málokto.

Prestavanie iPhone X do šasi iPhonu 12 Pro vyjde relatívne lacno 

Na všetko vám bude slúžiť prispôsobený housing, teda telo, do ktorého prenesiete hardvér zo starého modelu. Jeho cena sa na internetovej stránke fanscreate pohybuje na úrovni cca 100 $, no po zľave ho môžete získať za 61,5 $ (cca 52 €).

Nutné je podotknúť, že vám k tomu výrobca pribalí aj príslušenstvo potrebné na výmenu. Žiaľ, na Slovensko sa z tohto internetového obchodu tovar nedodáva, no ak nájdete podobnú ponuku napríklad na Ebay, s dopravou nebude problém.

Prečítajte si tiež  Rozbitý OLED displej na iPhone X? Nič sa nedeje, vymeňte ho za LCD!

Výmena je samozrejme technicky náročná a nemal by ju vykonávať niekto, kto v danom obore nemá prax. Z troch fotoaparátov na zadnej strane sú funkčné iba dva, pričom tretí (ultraširokouhlý) je zaslepený. Nedisponuje ním totiž iPhone X.

Zabudnúť nesmieme ani na displej, ktorý žiaľ výrobca neponúka v daných rozmeroch ako plochý. Vystačiť si teda musíte so zaoblenou verziou, ktorá k iPhonu 12 Pro nesedí. Na strane druhej, pokiaľ ho budete držať v ruke, pravdepodobne si tento rozdiel nikto nevšimne.

Pozrite si celé video z úpravy a dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy. Išli by ste do takejto zmeny, keby sa vám trebárs váš iPhone X zo zadnej strany rozbije?

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -