Experimenty vládnu svetu. Ľudia vymýšľajú kadečo len preto, aby sa zviditeľnili alebo aby vytvorili niečo nové. V tomto prípade je to kombinácia oboch faktorov. Chlapík vzal 107 iPhonov (bolo tam aj pár iPodov Touch) a vytvoril z nich gitaru. Teraz je na predaj. Pôvodne stála milión dolárov.

Chlapík vyrobil zo 107 iPhonov funkčnú gitaru.

Urobiť niečo originálne v roku 2020 chce skutočne dosť odvahy a hlavne talentu. Nie je to vôbec jednoduché. Napriek tomu sa to stále dá. Ruský umelec ArtMaye dostal šialený ale v konečnom dôsledku nie až taký zlý nápad.

Rozhodol sa vyrobiť hudobný nástroj v podstate z elektro-odpadu. Zaobstaral si preto 107 starších zariadení v rôznom stave, “odstrojil ich” od baterky, displejov, základných dosiek atď… a vytvoril z nich originálnu gitaru podľa modelu Fender Telecaster.

Samozrejme robota to nebola ľahká. Napokon sa mu to ale podarilo a vytvoril viac ako hudobný nástroj skôr jedinečné umelecké dielo. Ťažko povedať, či si toto niekto kúpi preto aby na tom mohol hrať. Myslíme si, že budúci majiteľ pôjde po tejto gitare skôr pre dekoratívne účely (niekde na stenu v dome atď).

- Reklama -
Chlapík vyrobil zo 107 iPhonov funkčnú gitaru. Je na predaj.
Chlapík vyrobil zo 107 iPhonov funkčnú gitaru. Je na predaj.

Ako si môžete všimnúť, zariadenia sú z bočnej strany otvorené. Je to zvláštne riešenie ale za to vyzerá samotná gitara ešte zaujímavejšie. Možno má tento prvok aj nejaký dopad na kvalitu zvuku. Nakoľko sa v nich už nenachádzajú pôvodné komponenty, celá gitara je veľmi ľahká. Aj keď ju tvorí celkovo 107 iPhonov, v skutočnosti váži len 3,6 kg.

Ako sme už spomínali na začiatku, toto “umelecké dielo” je určené na predaj. Pôvodne zaň autor pýtal 1 milión dolárov. Je to možno uletené ale prečo to nevyskúšať. Tento pokus však nebol úspešný a tak cena zletela zázračne dole na 6000$.

Jej súčasťou je aj kvalitné púzdro, v ktorom ju môžete prenášať. Jediné, čo si musíte ale zaplatiť je doprava až k vám domov. Tú umelec v cene nezohľadnil. Čo na to hovoríte? Skúsili by ste ako hrá 107 iPhonov pokope?

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here