Rýchle nabíjanie v mobilných zariadeniach bol skvelý vynález, ktorý dokázal pred pár rokmi vyriešiť problémy s nedostatočnou výdržou batérie. Dnes sme sa už ale dostali do štádia, kedy majú smartfóny obrovské akumulátory, ktoré bez problémov zvládnu aj dva dni na jedno nabitie. Čínski výrobcovia sa však naďalej predbiehajú v tom, kto batérie doplní najrýchlejšie zo všetkých. Teraz sa na trh chystá zariadenie, ktoré má ponúknuť až 260 W výkon. Téme sa venoval portál GSM Arena.

Konkrétne ide o čínsku spoločnosť Infinix, ktorá má tie najvyššie ambície. Jej cieľom je prekonať svetový rekord v rýchlosti nabíjania smartfónu, ktorý aktuálne drží Realme GT 3 s 240 W. Inžinieri z Infinix sú presvedčení, že ich technológia zvládne ešte viac.

Samotná značka Infinix nie je na Slovensku príliš známa no v Číne sa jej celkom darí. Len minulý rok predstavila smartfón Infinix Zero Ultra, ktorý ponúkal až 180 W nabíjanie. Zdá sa však, že to nestačí.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi banner reklama
REKLAMA

Pre predstavu, ak by malo zariadenie 260 W nabíjanie, batéria by sa z 0 % kapacity na 100 % kapacity dokázala dostať už za menej ako desať minút!. Navyše, ak by ste ju nabíjali v rozsahu od 20 – 80 %, celý proces by mohol trvať výrazne kratšie. A to už sú zaujímavé hodnoty.

Aby toho ale nebolo málo Infinix Zero Ultra by mohol mať ešte jedno, 100 W bezdrôtové nabíjanie, ktoré by ponúklo extrémne rýchly proces dopĺňania energie aj bez použitia kábla. Na druhej strane by ste ale potrebovali kompatibilnú nabíjačku.

Smartfón Infinix Zero Ultra by mal prísť na trh už 9. marca 2023. Všetko podrobnosti, ako aj technológie, ktoré ponúkne, budeme poznať až po tomto dátume.

Infinix Zero Ultra
Zdroj: GSM Arena

Každopádne to znie ale veľmi zaujímavo. Čínska firma ponúkne 260 W káblové nabíjanie a 100 W bezdrôtové nabíjanie v čase, keď sa iPhone 14 Pro Max spolieha na cca 30 W káblové a 15 W MagSafe (bezdrôtové) nabíjanie.

Na druhej strane je otázne, akú životnosť bude mať pri tomto spôsobe používania akumulátor smartfónu Infinix Zero Ultra. Ako totiž iste viete, rýchle nabíjanie z dlhodobého hľadiska škodí batérii a špeciálne to platí v prípade, keď dosahuje také šialené hodnoty, ako 240 W či 260 W. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 prinesie veľmi drahú prednú kameru. Dostane však dôležitú funkciu
Loopi banner reklama
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -