Uprostred krízy, ktorá je vyvolaná pandémiou COVID-19 a taktiež vojnou na Ukrajine, prichádza ďalšia šokujúca informácia. Spoločnosť Apple prakticky vyradila čínskeho dodávateľa displejov BOE z dodávateľského reťazca iPhonu 13. Dôvodom boli zmeny v dizajne, ktoré sa objavili v jeho OLED paneloch.

Aby sme vás lepšie uviedli do kontextu, spoločnosť BOE vyrábala zobrazovacie jednotky pre 6,1″ iPhony od minulého roka, avšak od februára 2022 ich podľa portálu The Elec dodala len mizivé množstvo. Objem výroby mal za posledné štyri mesiace prudko klesnúť, nakoľko BOE vykonalo zmeny vo výrobe komponentu bez súhlasu technologického giganta.

Všetko to začalo poklesom výroby po tom, čo sa na trhu vyskytol akútny nedostatok integrovaných obvodov (IC) pre ovládače displejov. BOE reagovalo skutočne nečakaným spôsobom a svojvoľne zmenilo dizajn zobrazovacích panelov rozšírením šírky obvodu tenkovrstvových tranzistorov. Akonáhle na to Apple prišlo, okamžite svojmu dodávateľovi prikázalo, aby zastavil výrobu.

Apple s BOE stále počíta 

V súčasnosti pravdepodobne prebiehajú rokovania medzi spoločnosťou Apple a spoločnosťou BOE na vyriešení celého problému. Aj keď vyššie opisovaný dôvod by mohol byť dosť silným argumentom na úplne ukončenie spolupráce, zdá sa, že samotná spoločnosť Apple sa chce tomuto kroku vyhnúť.

Dôvodom je to, že prítomnosť tretieho dodávateľa displejov vyvíja tlak na spoločnosti Samsung Display a LG Display, aby boli konkurencieschopnejšie a znížili ceny.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Spoločnosť BOE vyrábala OLED panely pre iPhone 12 a iPhone 13 v dvoch továrňach v Číne, ktoré v roku 2021 predstavovali len asi 10 % zo všetkých displejov pre iPhone.

Dôležité je ale dodať, že spoločnosť plánuje výraznú expanziu, aby v roku 2023 predbehla spoločnosť LG Display a stala sa jedným z hlavných dodávateľov displejov pre iPhone. Uvidíme, či sa to podarí.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -