Nový iPhone testujeme už približne mesiac, čo je podľa nás dosť dlhá doba n to, aby sme mohli vyjadriť našu nespokojnosť s určitými vecami, ktoré tento smartfón priniesol. Po našom pomerne dlhom testovaní však prinášam len jednu jedinú vec, ktorá nám vyslovene vadí!

Tlačidlo na uzamykanie „Lock Button“

Nové iPhony dostali, ako už určite viete, aj väčšie uhlopriečky. Išlo konkrétne o 4,7″ a 5,5″, čím sa stali jednými z najväčších na trhu. Nové displeje sú naozaj vynikajúce, no Apple sa rozhodlo pre riešenie, ktoré môžme poznať napríklad z Androidov. Totiž tlačítko „Lock Button“ už nenájdete na klasickej pravej strane v hornej časti zariadenia ale na pravej bočnej strane. No a tu je ten problém. Apple totiž toto tlačítko  umiestnilo podľa nás príliš vysoko. Keby šlo len o zanedbateľnú výšku, nič by sme nekritizovali, no pokiaľ telefón držíte v jednej ruke, čo znamená, že používate „Home Button“, priestor medzi vašim prstom a tlačítkom je naozaj obrovský. V niektorých prípadoch to môžu byť až tri centimetre. Podpisuje sa to pod fakt, že si zariadenie musíte prechytiť, čo nie je najpohodlnejšie. Čo je však horšie a stihli sme len tak narýchlo odsledovať, problém má aj menšia šestka.Tu je však medzera omnoho menšia, ako pri väčšom bratovi.

- Reklama -
Tuto je veľmi pekne vystihnutý celý problém! - svetapple.sk
Tuto je veľmi pekne vystihnutý celý problém! – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.