Ešte pred niekoľkými dňami sme vám priniesli správu, že dodávateľský reťazec spoločnosti Apple by sa pomaly ale isto mal spamätávať z nedostatkov komponentov a problémov s dodávkami. Ako sa však zdá, spoločnosť BOE má problémy s výrobou panelov OLED, ktoré sa používajú v iPhonoch. Dôvodom je ako inak, pretrvávajúci celosvetový nedostatok čipov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 Pro by mohol disponovať najväčšou pamäťou RAM, aká sa kedy objavila v iPhone

Dobrou správou však je, že nedostatok bude mať podľa odhadov vplyv na výrobu iba tento a budúci mesiac. Hlavným zdrojom problémov sú integrované obvody ovládačov displeja, ktoré vyrába firma LX Semicon. Práve tento producent kvôli nedostatkom prostriedkov nedosahuje vopred určený cieľ, čo má za následok spomalenie celého procesu výroby.

Z dôvodu nedostatku výrobných kapacít odlievarní, spoločnosť LX Semicon zrejme dodáva integrované obvody ovládačov displeja spoločnosti LG Display skôr ako BOE. Očakáva sa, že spoločnosť BOE budúci mesiac zníži objem výroby panelov OLED z troch na dva milióny kusov. Apple si údajne objednalo od BOE až 10 miliónov kusov panelov OLED na prvý polrok 2022. Toto číslo ale pravdepodobne ostane iba na papieri.

iPhone 13 Mini

Modely iPhone 13 a 13 Pro boli po svojom uvedení na trh v septembri minulého roka nedostatkové, no momentálne sú zariadenia vo väčšine prípadov naskladnené a na väčšine miest sú k dispozícii na dodanie behom dvoch dní. Ako to však bude s pripravovanými modelmi, je otázne.

Významnú rolu v tomto „dodávateľskom kolotoči“ zohrá aj dopyt po pripravovanom iPhone SE tretej generácie, ktorý sa podľa predpokladov stane jedným z najžiadanejších smartfónov do doby, kedy Apple odhalí nové iPhony z modelovej rady 14.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTheElec
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.