iPhone X je v predaji v dvoch farebných prevedeniach. V bielej a čiernej, ktoré boli vždy medzi používateľmi prakticky najobľúbenejšie. Možno však bolo niekomu mierne čudné, že ostatné modely boli dostupné aj v rôznych iných prevedeniach. Hovoríme napríklad o verzií Gold, Rose Gold, (RED) a podobne. Nič nie je stratené a aj iPhone X sa môžno podobnej verzie predsa len dočká. Takto by mohla vyzerať.

iPhone X (RED)

Čo znamená to (RED)? Nie je to len označenie červenej farby, v ktorej sa produkty takto označené predávajú po celom svete. Apple chce pomocou tejto farby a farebných variant upozorniť na problémy zákernej choroby AIDS/HIV. Pokiaľ si zakúpiš akýkoľvek produkt, ktorý je takto označený, jablková spoločnosť automaticky prispeje nejakou čiastkou z produktu na výskum tejto choroby. Okrem toho, že teda firma upozorní na problém, ešte aj pomôže dobrej veci.

Minulý rok sme sa po prvý krát v histórii dočkali iPhonu, ktorý niesol práve označenie (RED). Na to sme boli doteraz zvyknutí len z iPodov a príslušenstva. Taktiež sa objavovali produkty v AppStore, počas svetového dňa v boji proti AIDS/HIV. iPhone ale v červenej farbe vyzeral skutočne fantasticky tak prečo by sa to nemohlo zopakovať? Prednedávnom sa začalo špekulovať o tom, že Apple chystá nový farebný variant iPhonu X. Hoci nešlo o (RED) farbu, mohla by prísť spolu s ním.

V súčasnosti sa predáva (RED) na iPhone X len príslušenstvo - svetapple.sk
V súčasnosti sa predáva (RED) na iPhone X len príslušenstvo – svetapple.sk

Ako by vyzeral?

Pozrime sa teraz na to, ako by toto zariadenie mohlo vyzerať. Z prednej strany nemôžeme očakávať pravdepodobne nič výnimočné. Displej ostane rovnaký, teda čierny. Rámik z nehrdzavejúcej ocele by ale mohol dostať nádych červenej farby.

Tatko by mal vyzerať iPhone X podľa Martina Hájka - svetapple.sk
Tatko by mal vyzerať iPhone X podľa Martina Hájka – svetapple.sk

Ešte lepšie to však celé zachytáva video nižšie. Zadná strana by bola samozrejme kompletne červená čo by v kontraste s čiernym fotoaparátom mohlo pôsobiť skutočne luxusne. Lesklé prvky ako napríklad logo či nápis iPhone by mali ostať lesklými. Dôvod, prečo sa začína o tomto zariadení čoraz viacej špekulovať je aj fakt, že približne takto pred rokom Apple predstavilo svoj iPhone 7/7 Plus v tomto prevedení a ľudia si ho dosť obľúbili.

Cena produktu sa samozrejme meniť nebude. Ostane na tej úrovni, na ktorej sa drží aj dnes. Rovnako tak budú k dispozícii aj dve pamäťové varianty a teda 64GB a 256GB. Teraz nám však ešte ostáva čakať, či sa týmto smerom bude Apple naozaj uberať alebo (RED) iPhone X bol len falošný poplach. Sme ale presvedčený, že pokiaľ by ho Apple predstavilo, určite by si našiel nejedného majiteľa. Čo si myslíš ty? Šiel by si do toho, alebo uprednostňuješ klasickú čienru/bielu variantu?

Prečítajte si tiež  iMovie dostalo aktualizáciu, 4K bez problémov

https://youtu.be/kHPnTlSqS8c

zdroj: iphonehacks.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.