Spoločnosť Apple pred viac ako týždňom vydala operačný systém iOS 17.4.1 pre všetky podporované iPhony, ktorý dostal pred pár dňami ešte špeciálnu vylepšenú verziu s unikátnym spôsobom inštalácie. Mnohí ľudia sa však podobné updaty boja inštalovať, nakoľko sa obávajú rizika zhoršenej výdrže batérie. Vďaka YouTube kanálu iAppleBytes našťastie vieme, ako je na tom posledná verzia.

Ako už býva pri tomto youtuberovi zvykom, do porovnania sa dostali nie len tie najnovšie verzie iPhonov, pri ktorých je predpoklad lepšej výdrže, ale aj tie staršie, ktoré po aktualizáciách často citeľne trpia na zhoršenie. Po inštalácii iOS 17.4.1 to však nebolo takto jednoznačné a zatiaľ čo niektoré modely iPhonov prekvapili, iné po inštalácii updatu sklamali.

Začať by sme mohli najnovším iPhonom 15, ktorý dosahoval s predošlým iOS 17.4 až 6470 bodov, zatiaľ čo nový update mu toto skóre znížil na 6220 bodov. Naopak o dve generácie starší iPhone 13 si polepšil a to z predošlých 3480 bodov na aktuálnych 3990 bodov. Ak teda máte tento model, inštalácia iOS 17.4.1 sa jednoznačne oplatí. Mierne zhoršenie potom zažil iPhone 12, konkrétne z 3579 bodov na 3486 bodov. Nejde, ale o nič tragické, čo by ste mali výrazne pocítiť na vlastnej koži.

Týmto sa dostávame ku najstarším zariadeniam v porovnaní. iPhone 11 z roku 2019 žiaľ taktiež pocítil zhoršenie a to ešte výraznejšie, ako jeho nástupca. Z pôvodných 3245 bodov klesol na 2951 bodov. Naopak, jeho predchodca iPhone XR sa posunul z 2822 bodov na 3086 bodov a celý test uzavrel iPhone SE (2020), ktorého skóre sa zlepšilo z 1982 bodov na 2118 bodov.

Viac sa dozviete vo videu od iAppleBytes: 

Tento test by sme mohli uzavrieť tak, že hoci iOS 17.4.1 na niektorých zariadeniach zhoršuje výdrž batérie, na druhej polovici ju zlepšuje. Je síce škoda, že je to s aktualizáciami stále, ako na horskej dráhe, no v ani jednom prípade nejde o tak zásadný problém, že by ste si update nemali nainštalovať.

Platí to najmä z dôvodu, že aktualizácia opravuje bližšie nešpecifikovanú bezpečnostnú chybu, ktorá môže byť podľa expertov veľkým ohrozením. Našim odporúčaním je preto v takejto situácii jednoznačne aktualizovať. Rozhodnutie, ale nechávame na vás.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Najväčší dodávateľ Apple rozoberá linky na výrobu iPhonu 14. Dôvod je jasný
Môže ťa zaujímať
- Reklama -