Spoločnosť Apple predstavila iPhone 14 v septembri 2022. Zariadenie prišlo v štyroch samostatných prevedeniach, no používatelia v priebehu krátkeho času ukázali, že záujem majú hlavne o verzie „Pro“. Lacnejší 6,1″ model a jeho väčšia verzia iPhone 14 Plus so 6,7″ displejom sa preto začali kopiť na skladoch a výsledkom sú zľavy, ktoré nie sú tri mesiace po premiére vôbec bežné. Na novinkách teraz ušetríte slušné peniaze.

Začnime iPhonom 14, ktorý spoločnosť Apple začala predávať za ambicióznych 999 €. Autorizovaný predajcovia spoločnosti Apple ho dnes ponúkajú za 949 €, no niektorí internetový predajcovia, ako napríklad Mobilmarket.sk, ho majú skladom k dispozícii už od 871 €. Cenové zvýhodnenie sa teda v porovnaní s novým kusom pohybuje na úrovni až 128 €. Aktuálne najvýhodnejšie ceny pre iPhone 14 na Slovensku nájdete tu.

- Reklama -

Pokračovať môžeme rovnakým, no o čosi väčším iPhonom 14 Plus. Tento model nahradil generačne starší iPhone 13 mini a podľa samotného výrobcu mal mať veľké ambície na úspech. Pravda je však taká, že obrovská 6,7″ verzia sa predáva ešte horšie ako pôvodný smartfón s 5,4″ displejom a preto zažíva ešte extrémnejší cenový prepad v porovnaní s menším iPhonom 14.

Zatiaľ čo Apple začalo predávať iPhone 14 Plus za 1 149 €, mnohí autorizovaní predajcovia teraz znížili cenu na 1 099 €. Telefón však na Slovensku kúpite už od 991 € vo fialovej alebo 995 € v čiernej farbe. Na jeho nákupe teda ušetríte až 158 €! A to nie je málo. iPhone 14 Plus kúpite najvýhodnejšie tu.

iPhone 14 Plus vo fialovej farbe a iPhone 14 v modrej farbe vedľa seba (porovnanie)
Zdroj: Apple Insider

Ak tiež hľadáte kvalitné kryty pre iPhone 14 / iPhone 14 Plus / iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max kúpite na Loopi.sk. Tovar je expedovaný do 24 hodín a zaplatiť zaň môžete rýchlo a pohodlne cez Apple Pay. (reklama)

iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max si stále držia svoju extrémne vysokú cenu 

iPhone 14 Pro Max
Zdroj: Unsplash / Lucas Hoang (úprava redakcia)

Zatiaľ čo zákazníci dnes môžu získať iPhone 14 a iPhonom 14 Plus za mimoriadne výhodnú cenu, pokiaľ by si chceli kúpiť drahšie prevedenia „Pro“, žiadne veľké zľavy sa zatiaľ nekonajú.

Dôvod je ten, že tieto smartfóny sú vo svete extrémne nedostupné a na niektoré kúsky sa čaká aj niekoľko mesiacov. Na druhej strane to ale neznamená, že sa nedajú na Slovensku kúpiť. Musíte byť ale rýchli a na nič nečakať, aby vás niekto nepredbehol. Pozrite sa napríklad na slovenskú ponuku pre iPhone 14 Pro Max.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -