Spoločnosť Apple predstavila iPhone 14 / 14 Plus a iPhone 14 Pro / 14 Pro Max, pričom ide o dve verzie zariadení v dvoch veľkostných prevedeniach (6,1″ a 6,7″). Nech už si kúpite väčší alebo menší model, rozdiely sú iba v uhlopriečkach či rozmeroch akumulátorov. Toto sa však v budúcnosti zmení.

Technologický gigant z Cupertina podľa viacerých zdrojov v súčasnosti predáva najväčší iPhone 14 Pro Max ako na bežiacom páse. Dokonca sa hovorí o tom, že v priebehu budúceho roka pôjde o najžiadanejší prémiový smartfón na svete.

V nedávnom článku o nízkom záujme o základný iPhone 14 sme tiež spomenuli, že práve vlajková loď so 6,7″ displejom tvorí Applu zhruba 30 až 35 percent objednávok celej série. Citovali sme pri tom prestížneho analytika Ming-Chi Kua.

Inými slovami, vlajková loď je v roku 2022 extrémne úspešná a spoločnosť Apple to bude chcieť v nasledujúcom období využiť.

iPhone 15 Ultra bude náhrada, ktorá vás nepoteší

Medzičasom sa už na internete objavili informácie o tom, že spoločnosť Apple v roku 2023 predstaví iPhone 15 Ultra. Zariadenie bude názvom nadväzovať na špičkové Apple Watch Ultra, ktoré sú extrémne odolné a ponúkajú špeciálny hardvér. Zatiaľ nie je jasné, či sa aj v prípade iPhonu 15 Ultra dočkáme titánového rámu, no nakoľko má ísť vyslovene o luxusný model, existuje pravdepodobnosť, že áno.

Okrem toho sa však zákazníci môžu tešiť aj na niekoľko hardvérových vychytávok, ktoré žiadna iná verzia nedostane. Spomeňme napríklad periskopický zadný fotoaparát, dve selfie kamery vpredu či obrovský akumulátor. V menšom iPhone 14 Pro nič podobné nenájdete.

No a tu sa dostávame k pointe veci 

iPhone 15 Ultra
Zdroj: YouTube / 4RMD (snímka obrazovky)

Zatiaľ čo dnes máme v ponuke dva nové iPhony, pričom každý z nich je dostupný v dvoch veľkostiach, v roku 2023 sa pravdepodobne dočkáme troch samostatných zariadení. Menovite pôjde o základný iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Ultra.

Ak teda budete chcieť vlajkovú loď so všetkými vychytávkami, no nepreferujete veľký displej, budete mať smolu. Dnes je iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max prakticky rovnaký. V roku 2023 však vznikne medzi týmito zariadeniami „priepasť“, ktorá sa nebude týkať iba hardvéru, ale aj vyššej ceny. Na bližšie podrobnosti si však ešte musíme počkať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Budúci mesiac príde na trh AirPower!

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here