Spoločnosť Apple včera vydala prvú beta verziu systémov iOS 15.4 a iPadOS 15.4 na testovacie účely pre vývojárov a pridala do nej množstvo nových funkcií, ktoré si používatelia dozaista zamilujú.

Dokonca sa nebojíme prehlásiť, že iOS 15.4 je zatiaľ najväčšia aktualizácia vydaná pre iOS 15 a pokiaľ ste doposiaľ nemali dôvod aktualizovať, tak ho už konečne budete mať. Niektoré nové funkcie, ktoré prináša, sú totiž neodolateľné aj na Slovensku! Veď presvedčte sa sami.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Face ID, ktoré funguje aj s rúškom na tvári

Macrumors

So systémom iOS 15.4 teraz môžete odomknúť iPhone aj s rúškom alebo respirátorom na tvári bez toho, aby ste museli používať Apple Watch. Táto funkcia sa zameriava na skenovanie okolia vašich očí a podľa Apple je stále veľmi bezpečná. Dôležité je podotknúť, že funguje aj s okuliarmi (ale nie so slnečnými), no na odomknutie iPhonu je vyžadovaný pohľad majiteľa. Viac sme sa tomu venovali v tomto článku.

Univerzálne ovládanie

Universal ControliPadOS 15.4 a macOS Monterey 12.3 obsahujú podporu dlho očakávanej funkcie Universal Control, ktorá je navrhnutá tak, aby ste mohli ovládať iPady a počítače Mac, prihlásené do svojho účtu iCloud, pomocou jedinej myši a klávesnice. Univerzálne ovládanie sa používa veľmi jednoducho a je predvolené pri aktualizácii na iPadOS 15.4 a macOS Monterey 12.3.

112 nových Emoji

Jarné aktualizácie iOS často prinášajú nové emoji a iOS 15.4 nie je výnimkou. Nová beta verzia obsahuje podporu pre Emoji 14, čo pridáva celkovo 112 nových emoji. Medzi nové emotikony patrí tvár s otvorenými očami a rukou pred ústami a ďalšie. Pribudli aj nové veci ako hniezdo s vajíčkom, prázdne hniezdo, röntgen, barličky, šmykľavka na ihrisku, bicykel, zrkadlová guľa, pohár, identifikačná karta a vybitá batéria.

Widget Apple Card

Macrumors

V zobrazení Dnes je nový widget Apple Card, ktorý možno pridať na domovskú obrazovku. Widget Apple Card zobrazuje váš aktuálny zostatok a vaše denné výdavky v rôznych kategóriách. Na Slovensku si však túto novinku príliš neužijete, nakoľko tu Apple Card nemá podporu.

Jas klávesnice pre iPad

Macrumors

V systéme iPadOS 15.4 je nová možnosť Jas klávesnice, ktorá sa dá pridať do Ovládacieho centra, aby ste mohli nastaviť jas pripojenej podsvietenej klávesnice. Funguje to samozrejme aj pre Magic Keyboard. Pre aktiváciu budete musieť prejsť do Nastavení > Ovládacie centrum a ťuknúť na tlačidlo „+“ vedľa položky Jas klávesnice.

Prečítajte si tiež  Kapacita batérie iPhone 15 bude brutálna. Spoločnosti Apple unikli presné hodnoty v mAh

Poznámky v kľúčenke

Používatelia kľúčenky môžu teraz pridávať poznámky ku každému uloženému heslu. V zariadeniach iPhone a iPad je Kľúčenka k dispozícii v aplikácii Nastavenia v časti Heslá.

Na weby sa budeme prihlasovať cez Face ID / Touch ID

Apple tvrdí, že nové beta verzie iOS 15.4 a iPadOS 15.4 prinášajú funkciu „Passcode Key“, ktorá používateľom umožňuje prihlásiť sa na weby a aplikácie kompatibilné s prístupovými kódmi na Macu a iPade pomocou iPhonu s uloženým heslom. To znamená, že na weboch, ktoré umožňujú overovanie pomocou Face ID alebo Touch ID, sa môžete namiesto zadávania hesla overovať pomocou iPhonu.

Herné ovládače

Podľa poznámok od spoločnosti Apple je k dispozícii podpora pre nové funkcie adaptívneho spúšťacieho firmvéru DualSense.

Záznamy o očkovaní v aplikácii Zdravie pre EÚ

Overiteľné zdravotné záznamy teraz podporujú pridávanie záznamov o očkovaní vo formáte digitálneho certifikátu COVID EÚ do aplikácií Zdravie a Peňaženka. To znamená, že osoby žijúce v EÚ si môžu do aplikácie Peňaženka pridať svoje očkovacie preukazy, aby k nim mali kedykoľvek jednoduchý prístup.

To je zatiaľ všetko, akonáhle sa dozvieme viac, dáme vám vedieť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.