Nový systém macOS Monterey je v obehu už od minulého roka, no niekoľko zásadných noviniek v ňom stále chýba. Nepochybne najočakávanejšou funkciou, ktorá bola predstavená ešte počas WWDC 2021 je Universal Control. Tá by sa mala dostať do systému pravdepodobne už v najbližšej aktualizácii.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako pripojiť a nakonfigurovať externú obrazovku v macOS Monterey

V beta verziách iPadOS 15.4 a macOS Monterey 12.3, ktoré dnes spoločnosť Apple vydala, sa konečne objavuje podpora Universal Control. Funkcia ponúkne možnosť pre ovládanie viacerých Macov a iPadov pomocou jednej myši, trackpadu alebo klávesnice.

V nových beta verziách je funkcia predvolene zapnutá, čo naznačuje že do ostrej aktualizácie by sa mala dostať už v najbližšom update. To sa však môže ale nemusí stať. V prípade niektorých funkcií sme mohli ich uvedenie v bete sledovať aj napriek tomu, že sa vo verejnej verzii objavili až o niekoľko mesiacov neskôr.

Universal Control

V decembri spoločnosť Apple aktualizovala svoju stránku s funkciami macOS Monterey s dátumom vydania Universal Control na jar 2022, čo je v súlade s termínom, kedy očakávame uvedenie iPadOS 15.4 a macOS Monterey 12.3.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -