Určite viete o tom, že spoločnosť Apple ponúka systém detekcie strateného zariadenia, ktorý sa nazýva Find my. Ten je k dispozícii už niekoľko dlhých rokov a nemusíte ho nutne využívať len na iPhone, ale aj na všetky ostatné produkty, medzi ktoré patria Apple Watch, AirPods či dokonca Mac. Máte však túto funkciu správne nastavenú?

Aj keď je pravda, že zamknutý iPhone je pre väčšinu zlodejov prakticky nepoužiteľný, stále treba počítať s tým, že tieto zariadenia sú podobne, ako autá, zaujímavé na náhradné diely. Po ich rozobratí sa dajú jednotlivé súčasnícky v dobrom stave predať za desiatky či stovky eur a preto by ste mali byť stále na pozore a svoj iPhone zabezpečiť tak moc, ako je to možné.

Služba Find My funguje fantasticky, keď je telefón nabitý, zapnutý a vysiela signál priamo na satelit. Prostredníctvom tohto systému ho dokážete lokalizovať už v priebehu niekoľkých sekúnd a nájsť s presnosťou metrov, či dokonca desiatok centimetrov.

iPhone funguje ako AirTag. Signál môže vysielať aj po vypnutí alebo vybití batérie

AirTag
Zdroj: Unsplash / Đức Trịnh

Čo však robiť v prípade, že sa iPhone vybije alebo ho vypne zlodej pri krádeži? Apple už na to pred pár rokmi prišlo.

Do Find My bola zapracovaná funkcia, vďaka ktorej je možné zariadenie lokalizovať aj vtedy, keď je jeho displej čierny a nereaguje. Celý princíp funguje podobne, ako AirTag.

Zariadenie jednoducho vysiela energeticky nenáročný signál do všetkých ostatných iPhonov v sieti nájsť, vďaka čomu môžete sledovať jeho polohu. Aj po vybití si totiž necháva malú zásobu energie, aby vedelo komunikovať cez Bluetooth s ostatnými iOS zariadeniami. No a ako si rýchlo overíte, že to máte nastavené?

Väčšina používateľov už má túto funkciu aktívnu defaultne. Môže sa však stať, že to nie je váš prípad, alebo ste ju v minulosti nedopatrením vypli. Všetko si to skontrolujete jednoducho, keď sa pokúsite svoj iPhone vypnúť.

Ako nájsť iPhone aj po vypnutí? (Návod na aktiváciu funkcie)

Ak sa pod posúvacím tlačidlom nachádza text „iPhone je možné nájsť po vypnutí„, viete, že máte funkciu aktívnu. Pokiaľ tu tento text nie je, postupujte podľa tohto návodu:

  • Otvorte si aplikáciu Nastavenia
  • Vo vrchnej časti kliknite na svoje Apple ID
  • Vyberte položku Nájsť
  • Kliknite na Nájsť môj iPhone
  • Aktivujte prepínať Sieť služby nájsť

Akonáhle ste vykonali toto nastavenie, váš iPhone bude možné detegovať aj vtedy, keď bude vypnutý alebo vybitý.

Prečítajte si tiež  Za vykradnutím slovenskej kryptoburzy Eterbase majú stáť hackeri zo Severnej Kórey

Je to jednoduchý trik, ktorý vám zaberie pár sekúnd života a teoreticky ušetrí stovky eur a množstvo nervov. Tak na čo ešte čakáte?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -