Spoločnosť Apple si vždy zakladala na špičkovom dizajne svojich technologických zariadení. Výnimkou nie je ani iPhone, ktorý v minulosti nastolil trend toho, ako by mala vyzerať moderná spotrebná elektronika. V roku 2023 sa dočkáme ďalšej vizuálnej zmeny tohto zariadenia, vďaka ktorej bude pôsobiť luxusnejším dojmom. Teraz sa to podarilo zachytiť na úniku.

Známy leaker Majin Bu zverejnil na sociálnej sieti X (bývalý Twitter) niekoľko snímok, ktoré zachytávajú príslušenstvo pre tento smartfón. Konkrétne ide o predné krycie temperované sklíčko, v ktorom sa nachádzajú výrezy pre Face ID uprostred Dynamic Islandu. To však nie je až tak zaujímavé, nakoľko táto zmena prišla na trh ešte minulý rok.

Je síce pravda, že Dynamic Island už bude súčasťou aj lacnejšieho iPhonu 15 a iPhonu 15 Plus, no dnešný únik sa zameriava na inú časť displeja. Pozorné oko si totiž na temperovaných sklách všimne extrémne tenučké čierne okraje, ktoré by mali kopírovať čierne okraje samotné displeja (ide o trik, vďaka ktorému v podstate nie je vidno sklo, keď ho máte nalepené na zariadení).

Loopi Eco Case
Reklama

Uvedené okraje majú hrúbku len 1,5 mm, vďaka čomu sú veľmi podobné, ako na inteligentných hodinkách Apple Watch Series 7, alebo novších modeloch (s výnimkou Apple Watch SE 2).

Vďaka tomu by ste mali mať pri používaní zariadenia pocit, akoby sa displej nachádzal na celej prednej strane. Apple už dokonca pracuje aj na úplne bezrámčekovej technológii, no na tú si ešte chvíľu počkáme.

Čo sa týka samotných tenkých okrajov, niektorí používatelia sa obávajú, že iPhone 15 Pro, alebo iPhone 15 Pro Max bude kvôli ich prítomnosti ťažšie ovládateľný a často bude dochádzať ku nechceným dotykom. Áno, je pravda, že to tak môže na prvý pohľad vyzerať, no technologický gigant z Cupertina je schopný tento problém pomocou inteligentného softvéru eliminovať. Už roky to tak funguje napríklad na iPade.

Navyše, aj keď budú rámčeky vo finále užšie, ich pôvodná hrúbka bola 2,2 mm. Ide teda o príliš malý rozdiel na to, aby vám to v praxi spôsobilo problémy. Nový dizajn však bude viditeľne exkluzívnejší a preto sa naň veľmi tešíme. Dajte nám vedieť do komentára, ako to pôsobí na vás. Tešíme sa na vaše reakcie.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  MacBook Air 15" kúpite v zľave o stovky eur lacnejšie. Má špičkový výkon, krásny displej a kompaktný dizajn
Môže ťa zaujímať
- Reklama -