Spoločnosť Apple mení dizajn svojich mobilných zariadení len veľmi striedmo. Poväčšine sa dočkáme jemnej zmeny tvaru, rozloženia zadných fotoaparátov, iných farieb a podobne. Čoskoro by však mohla prísť inovácia, ktorá v technologickom priemysle nebude mať obdoby. Informoval o nej leaker Ice Universe v príspevku na Twitteri.

Podľa jeho informácií spoločnosť Apple aktuálne pracuje na absolútne revolučnom iPhone budúcnosti, ktorý by mal mať exkluzívny dizajn. Toto zariadenie má už dnes veľmi tenké rámčeky okolo displeja a iPhone 15 Pro, respektíve iPhone 15 Pro Max ich ešte viac zredukuje. V budúcnosti by sme sa však mali dočkať väčších extrémov.

Podľa dnešného úniku mala spoločnosť Apple požiadať svojich dvorných dodávateľov Samsung Display a LG Display, aby začali pracovať na vývoji OLED obrazoviek, ktoré nemajú okolo svojho obvodu žiadne čierne rámiky. Zabezpečiť by to mala technológia UPC , ktorá sa využíva pri výrobe smartfónov, ktoré majú skrytú kameru priamo pod displejom.

iPhone má vyzerať ako kus skla

iPhone by mal v blízkej budúcnosti vyzerať ako jednoliaty kus skla, pričom spoločnosť Apple údajne plánuje použiť extrémne pevné a odolné sklo, ktoré sa pri páde na zem nerozbije.

Ťažko si to predstaviť, no tento materiál by mal nahradiť aktuálne používaný hliník, oceľ či čoskoro titán, nakoľko bude pevnou súčasťou hlavnej konštrukcie iPhonu. Každopádne však nejde o prvý únik tohto typu a v minulosti sa objavili podobné zvesti, či dokonca patenty.

iPhone s displejom okolo celého tela
Zdroj: Concepts iPhone

Jeden z nich dokonca počítal s tým, že by sa displej nachádzal prakticky po celej konštrukcii zariadenia. Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy a či by sa vám vôbec „celosklenený“ iPhone páčil. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Animované aplikácie v iOS by boli fajn. Prečo by ich mal Apple povoliť?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -