Vždy keď spoločnosť Apple predstaví nový iPhone, zvykne sa pochváliť aj početnými prvenstvami v rôznych disciplínach, ktoré sa týkajú výkonu, fotoaparátov a podobne. Dlhodobo sa hovorilo napríklad o tom, že iPhone 14 Pro Max má najrýchlejšie sťahovanie dát v porovnaní so svojimi konkurentmi. Ako sa však teraz ukazuje, nie je to celkom pravda.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Portál 9to5mac totiž upozorňuje, že iPhone 14 Pro Max, ktorý kúpiť skladom od 1 347 € bol podľa meraní spoločnosti Ookla porazený hneď dvoma zariadeniami, ktoré sa spoliehajú na konkurenčný operačný systém Android.

Jedno z nich bolo dokonca predstavené v auguste 2022 a teda mesiac predtým, ako Apple začalo predávať svoju novú vlajkovú loď. iPhone 14 Pro Max teda v tejto disciplíne v skutočnosti nikdy nebol prvý.

Skladací Samsung jasne dominuje. Výborné výsledky dosiahol aj Pixel od Google 

Samsung Galaxy Z Fold 4
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen

Aj keď sa technologický gigant z Cupertina chváli, že iPhone 14 Pro Max v rýchlosti sťahovania porazí svojho najväčšieho konkurenta Samsung Galaxy S22 Ultra (dostupný od 870 €), na skladací Samsung Galaxy Z Fold4 už evidentne nestačí.

Rovnako tak ho porazil aj o mesiac neskôr predstavený Google Pixel 7 Pro (dostupný od 863,66 €) no v tomto prípade sú výsledky oveľa tesnejšie.

Najnovšia štúdia od spoločnosti Ookla, ktorá sa zamerala na americký trh zistila, že zatiaľ čo iPhone 14 Pro Max dosahuje rýchlosť sťahovania na úrovni 133,84 Mbps a menší 6,1″ iPhone 14 Pro 130,14 Mbps, konkurenčný Google Pixel 7 Pro sa dokáže dostať až na úroveň 137,11 Mbps a Samsung Galaxy Z Fold4 dokonca na 147,24 Mbps. Juhokórejský výrobca teda tomuto testu jasne dominuje.

rýchlosť sťahovania iPhone 14 Pro Max vs iPhone 14 Pro vs Google Pixel 7 Pro vs Samsung Galaxy Z Fold 7 vs Samsung Galaxy S22 Ultra
Zdroj: 9to5mac.com (snímka obrazovky)

Na druhej strane, aj keď Apple v tejto disciplíne nie je víťazom, podobne ako pri porovnaniach GPU a CPU treba uviesť, že v praxi ide o rozdiely, ktoré bežný spotrebiteľ prakticky nemá šancu spozorovať. Či už teda budete vlastniť iPhone, skladací Samsung alebo Google Pixel, vo všetkých prípadoch sa môžete tešiť na extrémne rýchly mobilný internet.

Uvidíme, kam sa posunú technológie v roku 2023 a kto bude v rýchlosti sťahovania dominovať trhu. Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -