V oblasti umelej inteligencie si spoločnosť Apple naozaj verí, o čom svedčí ambícia priniesť chatbota z vlastnej produkcie. Vďaka tomu by mohla hlasová asistentka Siri dostať nové vychytávky, ktoré používateľom zjednodušia ich každodenný život.

Apple pracuje na vývoji jazykových modelov, ktoré by umožnili Siri pomáhať používateľom automatizovať zložité úkony prostredníctvom hlasových príkazov. Cieľom giganta z Cupertina je dosiahnuť úroveň, v ktorej bude Siri vrstviť požiadavky a automaticky ich vykonávať.

V praxi to môže vyzerať tak, že jednoducho poprosíte Siri o vyhotovenie fotky, jej upravenie a následné zdieľanie na sociálnych sieťach a ona to za vás v priebehu niekoľkých sekúnd urobí. Pôjde tak o akési komplexnejšie skratky, ktoré bude možné vykonávať priamo v systéme.

Siri sa posunie na novú úroveň

Spoločnosť Apple plánuje uvoľniť tieto nové možnosti pre Siri najskôr ako súčasť operačného systému iOS 18 už budúci rok. Firma však bude súperiť s Google, ktorý tiež pracuje na vylepšení svoje vlastnej služby Google Assistant pomocou softvéru s jazykovým modelom.

Siri iphone x
Zdroj: Unsplash / Omid Armin

Siri je v porovnaní s ostatnými hlasovými asistentmi dlhodobo považovaná za slabší článok, no príchod tejto novinky by to mal zmeniť.  Zatiaľ čo Apple kladie väčší dôraz na bezpečnosť a súkromie, v mnohých funkciách Siri za konkurenciou doslova zaspala.

Apple pracuje na umelej inteligencii už dlhšiu dobu, no v plnej sile uvidíme prvého Apple Chatbota najskôr o dva roky. Príchod vylepšenej Siri by mohol byť ochutnávkou, ktorá ukáže akým smerom sa chce Apple v tejto oblasti uberať.

Prečítajte si tiež  Siri môže v budúcnosti pomôcť hluchonemým ľuďom. Bude vedieť odčítať z pier

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -