Ukazuje sa, že nový systém MagSafe má svoje rezervy. Odkrýva ich aktualizovaný dokument podpory od spoločnosti Apple. V prípade iPhonu 12 mini bude jeho výkon obmedzený na nižšiu úroveň.

Len 12W bezdrôtové nabíjanie pre iPhone 12 mini so systémom MagSafe

Apple a rýchle bezdrôtové nabíjanie nie sú pojmy, ktoré by si išli „ruka v ruke“. Na jednej strane je to „hanba“ v porovnaní s konkurenciou, no na strane druhej je to dobré, ak sa pozeráme na životnosť akumulátora. Pomalším dopĺňaním „šťavy“ degraduje oveľa neskôr.

Technologický gigant prezradil, že ak si zakúpite základný iPhone 12 mini a budete chcieť využívať systém MagSafe, výkon bude obmedzený na 12W. Ostatné zariadenia ponúkajú až 15W. Dôvod síce nepoznáme no predpokladáme, že za to môžu konštrukčné obmedzenia.

Dokument podpory dokonca upozorňuje, že ani tieto čísla nemusia byť v praxi smerodajné. Výkon nabíjania sa môže líšiť v závislosti od rôznych okolitých faktorov. Spomeňme napríklad teplotu, využívanie systému, nabíjací adaptér atď…

Zaujímavé je, že pokiaľ bude k vášmu iPhonu 12 pripojené príslušenstvo (napríklad AirPods), MagSafe sa automaticky obmedzí na výkon 7,5W. To je len tak mimochodom štandard pri Qi podložkách, určeným pre všetky iPhony s podporou bezdrôtového nabíjania.

Na záver ešte jedna dôležitá informácia. Apple odporúča, aby bol MagSafe pripojený ku zdroju skôr než k iPhonu. Zabezpečí to overenie, či je možné využívať maximálny výkon. Pokiaľ sa tak nestane, odpojte iPhone, počkajte tri sekundy a znova ho pripojte. Celý proces sa reštartuje.

Do komentára nám napíšte, či vám dáva zmysel nabíjačka MagSafe, alebo je to z vášho pohľadu zbytočnosť. Sme zvedaví na váš názor.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.