Spoločnosť Apple by mala už v priebehu roku 2023 začať používať svoj vlastný 5G modem, ktorý bude jednak výkonný no hlavne mimoriadne energeticky úsporný. Ako sa však ukazuje, nie je to jediná zaujímavá správa dnešného dňa.

Podľa najnovších informácií plánuje čínska spoločnosť BOE prebrať štafetu druhého najväčšieho dodávateľa OLED displejov pre iPhone a nahradiť tak pozíciu LG.

Ako uvádza posledný výskum UBI, ktorý zverejnil portál The Elec, BOE plánuje prerobiť tri svoje obrovské továrne v Číne tak, aby boli vhodné na výrobu OLED obrazoviek pre spoločnosť Apple.

Táto firma sa v súčasnosti stará o produkciu displejov pre iPhone 12 a iPhone 13, pričom v roku 2021 jej podiel predstavoval asi 10 % z celkového množstva vyrobených komponentov.

Pridajte si Svetapple.sk aj na Instagrame. Každý deň prinášame množstvo zaujímavého obsahu, ktorý je trochu iný než tu na webe.

Pokiaľ sa však stane avizované rozšírenie výrobnej kapacity BOE realitou, v roku 2023 bez väčších problémov predbehne spoločnosť LG Display, ktorá bude tým pádom hrať až „na tretie husle“.

BOE môže do dvoch rokov v kapacite výroby predbehnúť aj Samsung Display

Do štvrtého štvrťroka 2022 sa BOE rozšíri natoľko, že bude schopné produkovať zhruba 144 000 substrátov mesačne, čo je výrazný nárast zo súčasných 96 000 substrátov mesačne. Toto množstvo dokonca prekoná aj výrobnú kapacitu Samsungu, ktorá sa pohybuje na úrovni 140 000 substrátov mesačne.

Prečítajte si tiež  Čínske BOE bude jedným z najdôležitejších dodávateľov OLED displejov pre iPhone 13

No a nakoľko je spoločnosť Apple jediným veľkoobchodným odberateľom OLED displejov od spoločnosti LG Display, tá sa môže cítiť v ohrození.

Je zaujímavé, ako rýchlo sa BOE vypracovalo a našlo si partnera v podobe spoločnosti Apple. Spomíname to preto, lebo ešte koncom minulého roka neuzavrelo s týmto technologickým gigant dlhodobú spoluprácu, nakoľko nesplnilo prísne štandardy a kvalitatívne nároky. Uvidíme teda ako to bude vyzerať v najbližších mesiacoch a rokoch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -