Apple tento rok dokázalo urobiť zaujímavú zmenu. Do prvej vlny predaja zaradila aj krajiny ako Slovensko či Česká republika. Výsledkom je teda fakt, že iPhone 11 a iPhone 11 Pro (a tiež Apple Watch Series 5) máme k dispozícii v rovnakom čase, ako napríklad v USA či iných omnoho väčších krajinách.

Dnes začal celosvetový predaj nových iPhonov!

Dnes je ten deň, kedy Apple konečne spustilo celosvetové predaje svojich nových zariadení, ktoré oficiálne predstavilo 10. septembra a možnosť predobjednať si ich zase prišla 13. septembra. Podľa prvých informácii z dobrých zdrojov analytikov vieme, že nový iPhone chcelo napokon o čosi viacej ľudí ako sa pôvodne predpokladalo. Čísla uvádzajú navýšení záujem oproti predpokladanému až na úrovni 10 miliónov kusov čo nie je zanedbateľné číslo.

Dnes začal celosvetový predaj nových iPhonov! - svetapple.sk

Ďalšou prekvapivou informáciou bolo aj to, že hoci Apple poriadne prepracovalo model XR a zásadne ho vylepšilo v modeli 11 s nižšou cenou, záujem bol väčší o jeho drahšieho a “dospelejšieho” brata, iPhone 11 Pro. Ten má okrem iného lepšiu výdrž batérie, tretiu šošovku fotoaparátu či zásadne kvalitnejší displej. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby rozdiel medzi základnými verziami nečinil v tomto prípade približne u nás asi 300-350€ (čo nie je málo).

Podľa všetkému týmto úspešným číslam dopomohli výhodné trade-in programy, ktoré fungujú hlavne v USA ale ponúka ich aj napríklad slovenský m:zone. Stačí ak sem prinesiete svoje staré zariadenie, podľa stavu vám ho nacenia, prevezmú a ponúknu vám nové s o to lepšou cenovkou.

- Reklama -

Prvé kusy už aj na Slovensku

Jablková spoločnosť tento rok evidentne zvolila inú taktiku ako začať s predajom nového iPhonu. Veľmi dlho sme boli až v tretej vlne predajov, čo znamenalo, že sme na nové zariadenia čakali o niekoľko týždňov dlhšie ako napríklad v USA. Už neskôr to bol iba jeden týždeň, nakoľko sa naša krajina akoby zázrakom dostala do druhej vlny. Tento rok je to ale totálne prekvapenie, pretože na Slovensku kúpite iPhone rovnako tak ako napríklad v USA. Hovoríme o domovine Applu, kde mali miestni vždy nejaké tie privilégia tohto druhu.

Otázne je, prečo je to vlastne tak. Náš osobný názor na toto načasovanie je jasný a to ten, že Apple chce urobiť predajné rekordy do konca roka. Nehovoríme tu ale len o iPhone. Hovoríme o všetkých produktoch z jej portfólia. Vzhľadom na to, že už možno o mesiac bude ďalšia konferencia s novými zariadeniami, (ktorých nebude málo) Apple bude chcieť aby ste ešte pred Vianocami nakupovali.

Dnes začal celosvetový predaj nových iPhonov! - svetapple.sk
Dnes začal celosvetový predaj nových iPhonov! – svetapple.sk

Teraz si každý zaobstará iPhone a bude sa z neho tešiť. Už o mesiac vás ale možno Apple presvedčí, že sa oplatí kúpiť aj nový iPad, Apple TV a podobne a vy tak možno učiníte. Ak by sme ale na iPhone čakali dlhšie, mohli by sme si ho zaobstarať možno až tesne pred Keynote. Produkty by nás možno presvedčili ale vzhľadom na to, že sme práve vyhodili 1300€ za smartfón pokazilo by nám to motiváciu. Uvidíme ako sa situácia vyvinie. Či už bol takýto začiatok predaja plánovaný z týchto dôvodov alebo sa to len Applu skutočne po prvýraz podarilo nevieme. Sme ale radi, že Slovensko dostalo iPhone medzi prvými.

Dnes začal celosvetový predaj nových iPhonov! - svetapple.sk
Dnes začal celosvetový predaj nových iPhonov! – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here