Spoločnosť Apple sa tento rok zamerala na čo najlepšiu komunikáciu medzi operačnými systémami. Vďaka tomu do počítačov Mac pribudla funkcia, s ktorou v nich môžete zdieľať obrazovku alebo zvuk z vášho iPhonu a iPadu.

Podmienkou je samozrejme inštalácia macOS 12 Monterey, kde sa vyskytuje prepracovaný AirPlay 2. Potom už stačí iba kompatibilný iOS 15 alebo iPadOS 15 a všetko môžete realizovať aj v praxi.

Funkcia je samozrejme dostupná bezdrôtovo, no pre zníženie latencie môžete použiť aj kompatibilný kábel. Prehrávanie obrazu a zvuku potom vyzerá rovnako, ako by ste ho zdieľali so svojou Apple TV.

Je zaujímavé, že v prípade využitia reproduktoru môžete svoj Mac použiť aj ako ďalšie zariadenie v rámci multiroom audio systému (napríklad v rodinnom dome).

Ktoré zariadenia novinku podporujú? 

Na záver je dôležité doplniť, že s novou funkciou, týkajúcou sa AirPlay 2, nie je kompatibilný každý počítač z dieľne technologického giganta. Funguje s ňou napríklad MacBook Pro/Air z roku 2018 a novší, iMac alebo Mac Pro 2019 a novší a taktiež iMac Pro či Mac mini 2020 a novší.

Inžinieri do macOS 12 Monterey pridali aj  Universal Control, umožňujúci ovládať viac počítačov Mac a iPadov pomocou jednej klávesnice, trackpadu alebo myši súčasne.

Napíšte nám do komentára, čo si myslíte o týchto novinkách vy. Z nášho pohľadu je Rozšírený AirPlay 2 len jedno z ďalších vylepšení, na ktoré už roky čakáme a sme veľmi radi, že ho Apple v nadchádzajúcom upgrade konečne prinesie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.