Pred predstavením nových iPhonov, keď bol zverejnený ich dizajn boli ľudia skeptickí. Vyzeralo to s budúcnosťou predajov veľmi zle. Po predstavení nových modelov už bolo veľa používateľov otvorenejších ale stále nie nadšených. Ako sa ale ukazuje, záujem o iPhone 11/11 Pro bude väčší ako sa predpokladalo!

Záujem o iPhone 11/11 Pro bude väčší ako sa predpokladalo

K najnovším informáciám sa dostávame vďaka prestížnemu analytikovi, Ming-Chi Kuovi, ten vo svojej dôležitej správe pre investorov prezradil, že o nový iPhone je skutočne veľký záujem. Podľa jeho dobrých informácii boli predobjednávky naozaj veľké a očakáva sa väčší predaj ako by sme boli povedali možno ešte pred niekoľkými týždňami.

Pozrite si záznam zo včerajšej Keynote na YouTube. - svetappl.sk

Podľa všetkého nový iPhone 11 a iPhone 11 Pro priniesli viacej inovácii ako samotní používatelia čakali a aj mnohými diskutovaný dizajn nie je napokon až taký zlý. Navyše stále ho takmer nikto nedržal reálne v ruke a nezažil ten pocit “aké to je”. Väčšinu zariadení si jednoducho najprv treba vyskúšať a až potom hodnotiť. Novinky prídu do predaja už o 4 dni, teda 20. septembra a podľa všetkého sa môžeme dočkať aj na nedostatok kusov.

Kuo tvrdí, že jablková spoločnosť mala problémy s výrobou zadného matného skla pri drahšom modeli Pro. To môže mať vplyv na dostupnosť niektorých verzii. Používatelia ale veľmi ocenili nové farebné varianty, medzi ktoré patrí Space Gray či Mindight Green. Práve tie by mali byť zo všetkých najžiadanejšie a presne preto sa môžu zo začiatku predaja objaviť problémy s ich dodaním. Predovšetkým pri naozaj luxusnej, tmavozelenej. Na druhú stranu ale v prípade, že omeškanie nastane, bude trvať len niekoľko dní. Nepôjde teda o trvalo “nezohnatelné” zariadenia.

Tak isto používateľov oslovil aj iPhone 11. Ten za to vďačí predovšetkým vydarenej fialovej variante, mnohým zaujímavým inováciám a hlavne o čosi nižšej cene, vďaka ktorej je ešte dostupnejší ako iPhone XR. Tu sme však o žiadnych problémoch s výrobou nepočuli. Predpokladáme teda, že zakúpiť ho nebude vôbec žiaden problém.

Záujem o iPhone 11 mali hlavne v Číne

Pre koho je určený iPhone 11? Oplatí sa jeho kúpa? - svetapple.sk
Záujem o iPhone 11/11 Pro bude väčší ako sa predpokladalo. – svetapple.sk

Z globálneho hľadiska nám Ming-Chi Kuo prezradil zaujímavé informácie, ktoré sa týkajú číny. Práve pre tento trh je model 11 ako stvorený. Ponúka obrovskú uhlopriečku, čo je v tejto krajine veľmi populárne, obstojný výkon, s ktorým sa nemôže rovnať nič iné a hlavne dobrú cenu. Predobjednávky teda podľa analytika predčili očakávania. Naopak v USA si tiež síce idú základný iPhone 11 avšak záujem tu prekvapivo vzrástol o drahší model 11 Pro, ktorý je tým najlepším iPhonom aký kedy Apple predstavilo. O Európe však žiaľ zatiaľ reč nebola.

Podľa Kua model 11 oslovil hlavne používateľov iPhonu 6,6S a 7. Majitelia novších modelov (pokojne aj s edge-to-edge) displejom zase budú radšej siahať po jeho drahšej variante. Dobrou podporou by mal byť aj výhodný trade-in program, pri ktorom firma vykúpi váš starý model a na miesto neho dostanete zľavu na nákup nového. Vyhnete sa tak komplikácia s predajom a budete mať svoje zariadenie omnoho jednoduchšie. Čo na to poviete?

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here