Pašovanie elektronických zariadení sa odohráva na denno-dennej báze. Ľudia chcú obísť letiskové kontroly a robia to skutočne najprefíkanejšími spôsobmi. Jedným z nich bol aj muž, ktorý sa pokúsil do Číny dostať 68 iPhonov. Ako píše Wccftech, na jeho smolu ho zaregistrovali colníci, ktorí si ho odchytili na kontrolnom stanovišti.

Meno muža, ktorý sa pokúsil o tento kriminálny čin známe nie je, no úrady prezradili aspoň to, prečo si ho okamžite všimli a prišiel im podozrivý. Pašerák si totiž týchto 68 mobilných zariadenia prilepil okolo tela, najmä v oblasti nôh a po letisku sa pohyboval veľmi neštandardným spôsobom.

Muž tiež urobil chybu v tom, že sa na letisku postavil do rady „bez colného vyhlásenia„, ktorá je vyhradená len pre ľudí, ktorí neprevážajú žiadne predmety, alebo cennosti. V opačnom prípade je potrebné stáť v druhej rade. Letiská v nej kontrolujú, či spomínané predmety a cennosti nepodliehajú daniam, alebo colným poplatkom.

68 iphonov prilepených ku nohám
Zdroj: CnBeta

Zarobiť si mohol tisíce eur. Teraz bude za svoj čina pykať 

Aj keď presné informácie ohľadom pašovaných mobilných zariadeniach neboli zverejnené, pokiaľ by sme vzali do úvahy, že muž pašoval iPhone 14 Pro v základnej 128 GB verzií, ktorý sa štandardne predáva za 1 299 €, no po kliknutí na tento odkaz ho kúpite od 1009 €, dokopy mohla mať celá zásielka hodnotu cez 68 tisíc eur.

Za predpokladu, že by na každom nepreclenom a nezdanenom kúsku zarobil 15 – 20 %, celkový zisk by sa dostal na cca 10 – 14 tisíc eur a to nie je málo peňazí. Otázne však zostáva, či pašerákovi stálo za to riskovať. Teraz je v rukách polície a tá s ním pravdepodobne nebude mať žiadne zľutovanie. Hrozí mu vysoký trest.

Rovnako netreba zabúdať, že spomínaných 68 iPhonov bude určite zhabaných a nevedno, ako sa s nimi bude nakladať ďalej. Pašovanie cez hranice a vyhýbanie sa daniam, či colným poplatkom sa teda nevypláca!

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  MacBook Air M2 kúpite v zľave za fantastickú cenu. Ocení ho podnikateľ aj študent
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.