Aj keď je iPhone dlhodobo najpredávanejší smartfón na svete, mnohí čínski výrobcovia vytvárajú produkty, ktoré sa mu snažia vyrovnať. Jedným z nich je aj spoločnosť Oppo, ktorá má v ponuke množstvo výkonných zariadení za rozumné ceny. Ako sa však zdá, v blízkej budúcnosti si jej produkty v Európe možno vôbec nekúpite. Téme sa venoval portál GSMArena.

Spoločnosť Oppo, ktorá spadá pod OnePlus, zaznamenala minulý rok v Nemecku nepríjemný škandál, ktorý súvisel s legendárnou spoločnosťou Nokia. Nie však tou, ktorá vyrába do dnešných dní mobilné zariadenia ale tou, ktorá je vo svete známa ako dodávateľ sieťových prvkov.

Nokia vlastní v tejto oblasti obrovské množstvo patentov, ktoré zdá sa čínske Oppo, ako aj OnePlus porušili. Na základe toho sa tieto firmy museli stiahnuť z Nemeckého trhu a hrozí, že to bude pokračovať aj ďalej.

Nemeckom to iba začína 

Hoci Oppo aj OnePlus v minulosti ohlásili, že v Európe zostanú, v Nemecku už jednej z nich ani nefunguje oficiálna internetová stránka (Oppo.de) a navyše sa objavili špekulácie, že sa firmy plánujú stiahnuť aj zo susedného Francúzska.

Dôvodom tohto kroku nemusí byť iba patentový spor so spoločnosťou Nokia, ale aj to, že Oppo na tom nie je po finančnej stránke práve najlepšie.

Oppo začína výrazne šetriť 

Podľa zákulisných informácií sa firma uchyľuje pre výrazné šetrenie a znižovanie nákladov, čo má priamy súvis so súčasnou finančnou krízou. Tá sa pochopiteľne dotýka aj výrobcov mobilných zariadení a tí preto zažívajú ťažké obdobie.

Dôkazom toho, že Oppo začalo šetriť je aj to, že firma ukončila vývoj vlastných mobilných procesorov. Uvidíme teda, ako táto situácia dopadne a či bude mať iPhone v Európe aj naďalej silného konkurenta, ktorý dokáže ponúknuť smartfóny so špičkovými parametrami a operačným systémom Android.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay.

Loopi Eco Case
Reklama

Dajte nám vedieť do komentára, aké máte názory na zariadenia od spoločnosti Oppo vy. Mali ste už s nimi tú česť?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple láka používateľov Androidu na iPhone s vylepšenou funkciou Move to iOS v iOS 15
Môže ťa zaujímať
- Reklama -