Spoločnosť Apple predstavila v roku 2022 revolučnú novinku, pomocou ktorej sa jej podarilo efektívne spojiť hardvérovú funkciu so softvérovou. Fanúšikovia značky už asi vedia, že hovoríme o výreze Dynamic Island, ktorý nahradil roky zaužívaný notch.

Jeho hlavnou výhodou je fakt, že s ním dokážete interaktívne pracovať. Nejde teda len o statický prvok, ktorý vám vo vrchnej časti obrazovky zavadzia. Napadlo vás, ale niekedy, že by sa podobným spôsobom dal vylepšiť aj klasický výrez pre Face ID, ktorý sa po prvýkrát objavil v roku 2017 po predstavení iPhonu X a neskôr v roku 2021 prešiel miernou zmenou, keď ho Apple zmenšil v iPhone 13?

Presne o toto sa pokúsil YouTube kanál Rollánd, ktorý zverejnil síce len veľmi krátke, no za to dostatočne popisné video, ktoré nám to znázorňuje.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Za niečo vyše 15 sekúnd sami uvidíte, že Dynamic Island by mohol fungovať aj s klasickým notchom, respektíve minimálne jeho menšou verziou, ktorá dáva displeju viac priestoru na animácie či tlačidlá.

Samozrejme to, že by spoločnosť Apple niečo podobné spätne zaviedla do svojich iPhonov určite nehrozí. Dynamic Island je predsa „exkluzívna“ funkcia, ktorá je špecialitov pre iPhone 14 Pro / 14 Pro Mac a taktiež pre každý iPhone 15.

Pokiaľ by ju Apple zaviedol aj do starších generácii smartfónu, mohlo by to spôsobiť, že o novšie verzie, na ktorých má logicky vyššiu maržu, by postupne klesol záujem. Stali by sa jednoducho menej atraktívne.

Pozrite si teda video a sami posúďte, či by mohol Dynamic Island fungovať aj napríklad na obyčajnom iPhone 13, ktorý teraz kúpite po kliknutí na tento odkaz už za 610 €. Z nášho pohľadu určite áno!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Pozrite si iPhone 12, iPhone 12 Pro a HomePod mini v rozšírenej realite.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -