Produkty od spoločnosti Apple sú síce krásne, no ich cena môže niektorým ľuďom vytvoriť vrásky na čele. Aj preto vznikajú rôzne kópie, ktoré si požičajú dizajn, no po technickej stránke na originál zďaleka nemajú. Potvrdilo to aj posledné porovnanie.

YouTube kanál Custom Adventurist si zaobstaral falošný iPhone 12 Pro Max s 512 GB úložiskom, ktorého cena sa pohybovala na úrovni 150 $. Oproti nemu následne postavil skutočný iPhone 12 Pro Max s 512 GB úložiskom, za ktorý si Apple účtuje zhruba 10-krát viac (cca 1 500 $).

Už pred samotnou skúškou bolo jasné, že Číňania dokážu napodobniť iba dizajn a aj v tom majú rezervy. Konštrukcia zariadenia je mierne odlišná od originálu, pričom mnohé detaily sú vyslovene nedotiahnuté. Dokonca ani modrá farba nevyzerá dobre a to platí nielen pre rám ale aj pre zadnú matnú časť. Plagiátori až extrémne šetrili.

Falošný iPhone funguje na Androide 

Ako už asi tušíte, výrobca využil operačný systém Android s vlastnou nadstavbou, ktorá kopíruje iOS. V mnohom je prakticky totožný a mohlo by sa stať, že ho neskúsený používateľ nerozozná. Keď však kliknete na Mapy a objaví sa logo Google Maps, automaticky viete, že niečo nie je v poriadku.

Aplikácie sú potom pomalšie, prechody sekajú a dizajn je síce skopírovaný, no pravdepodobne kvôli rôznym softvérovým obmedzeniam nie úplne totožný. Niektoré tlačidlá sú väčšie alebo nesprávne umiestnené a dokonca sa aj navzájom prekrývajú.

Prečítajte si tiež  Fake Apple Watch za 50 €. Ako vyzerá porovnanie s originálom?

Celé to môžeme uzavrieť pohľadom na prednú časť displeja, ktorý síce disponuje technológiou edge-to-edge, avšak bočný rám nie je zďaleka dokonalý. V spodnej časti je hrubšia brada než na bokoch a na vrchu je zasa notch so systémom Face ID, ktorý je o poznanie menší než na originále. Netreba sa čudovať, že v praxi vôbec nefunguje.

Pozrite si video pod týmto odstavcom a napíšte nám do komentára, či by ste si boli ochotní kúpiť falošný iPhone 12 Pro Max. Naše odporúčanie je také, aby ste za danú cenu vyhľadali radšej zariadenie od čínskych výrobcov, ktoré sa nesnaží napodobniť Apple a namiesto toho funguje. Skutočne spravíte lepšie…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -