Apple Watch Series 6 patria medzi najlepšie inteligentné hodinky na trhu. Problémom však môže byť ich vyššia obstarávacia cena, ktorá sa zvykne pohybovať na úrovni od cca 450 €. A to je pre niktorých spotrebiteľov príliš veľa.

Technologický gigant z Cupertina má v ponuke aj omnoho lacnejšie modely. Apple Watch SE atakujú sumu 300 € a Apple Watch Series 3 dokonca 200 €. No hoci to vyzerá veľmi atraktívne, stále tu máme aj lacné čínske alternatívy, za ktoré zaplatíte zhruba 50-70 €. Ako ale fungujú v praxi?

Túto otázku si položil aj youtube kanál Custom Adventurist, ktorý sa rozhodol porovnať originálne a falošné zariadenie v rámci balenia aj funkčnosti. Na jednej strane sa nachádzali úplne nové Apple Watch Series 6 a na strane druhej I8 Pro (fake verzia). Rozdiel v cene je 8 až 10-násobný. Ako je to pri funkčnosti?

Nekupujte si falošné Apple Watch

Od prvotného rozbalenia krabičky bolo cítiť, čo je Apple a čo „tradičný čínsky výrobca“. Hoci mali balenia podobný tvar, kvalita spracovania bola diametrálne odlišná. A tu vznikli prvé náznaky toho, ako bude vyzerať finálny výrobok.

Popravde, na prvý pohľad to nie je také zlé. Ak človek nie je expertom na Apple zariadenia, rozdiel medzi skutočnými a fejkovými Apple Watch Series 6 v červenej farbe možno ani nespozná. On tu ale je a nie je zanedbateľný. Hodinky stačí iba zapnúť.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 makety: Pozrite sa ako bude vyzerať v porovnaní s iPhonom 12!

Ako uvidíte o pár sekúnd vo videu nižšie sami, I8 Pro sekajú snáď v úplne každom režime či aplikácií a čo je ešte horšie, veľakrát ani nereagujú na povely používateľa. Nachádza sa v nich veľmi slabý procesor a navyše nie celkom prispôsobený operačný systém.

Ako na záver dodáva autor videa nasledujúce: fake Apple Watch si určite nekupuje. Sú síce lacné ale za uvedenú cenu môžete mať inteligentné hodinky alebo náramok od iného výrobcu, ktorý aspoň bude fungovať.

Jediným rozdielom bude to, že nepôjde o kópiu produktu od spoločnosti Apple.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -