Len pred pár dňami sme vás informovali o tom, že FBI hackla iPhone 11 Pro Max pomocou špeciálneho zariadenia. Dnes prišiel Bloomberg s informáciu, že vyšetrovatelia odomkli aj iPhone 11. Trvalo im to však 2 mesiace!

FBI prelomila zabezpečenie iPhonu 11

Ako sa v poslednom období ukazuje, zabezpečenie iPhonu nie je nepremožiteľné. Môžeme si byť ale aspoň istí, že nie je vôbec jednoduché prekonať ho. Pokiaľ používate silné heslo, môže to byť dokonca nemožné.

- Reklama -

Dnes na internet vyplávali nové informácie, ktoré hovoria o tom, že FBI prelomila minulý rok aj iPhone 11, s ktorým bola páchaná kriminálna trestná činnosť. Ako sa však ukázalo, experti s ním mali plné ruky práce. Zabezpečenie obchádzali celé dva mesiace.

Témou číslo jedna je teda v tomto prípade opäť tlak, ktorý inštitúcia vynakladá na spoločnosť Apple, aby do iPhonov zakomponovala zadné vrátka. Na čo jej tu sú, keď sama pozná spôsoby akými sa do produktov môže dostať?

Je možno pravda, že tieto spôsoby sú zdĺhavé a finančne nákladné. Na druhú stranu ale fungujú vo väčšine prípadov a nie je tak ohrozená ani bezpečnosť používateľov zo strany hackerov, ktorí by mohli takéto zadné vrátka veľmi rýchlo zneužiť vo svoj vlastný prospech.

iPhone 11/11 Pro dokázal za 10 dní predaja dosiahnuť fantastické výsledky. Najpredávanejší bol ale aj tak model XR.
FBI prelomila zabezpečenie iPhonu 11. Trvalo jej to 2 mesiace. – svetapple.sk

Zariadenie s veľmi zaujímavou minulosťou

Samotný iPhone 11, ktorý sa podarilo odomknúť po 2 mesiacoch mal veľmi zaujímavú minulosť. Patril Lev Parnasovi. Išlo o spolupracovníka osobného právnika (Rudy Giuliani), amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Parans bol zadržaný a obvinený za údajné porušovanie financovania kampaní. Ako sa uvádza v správe, majiteľ zariadenia „Odmietol poskytnúť heslo od svojho iPhonu, čo je samozrejme jeho právo. To znamenalo, že FBI strávila takmer 2 mesiace odomykaním tohto smartfónu“. (ficiálne stanovisko FBI pre agentúru Bloomberg).

O zabezpečení iPhonu sa momentálne hovorí každý jeden deň. Len nedávno sme vám predstavili americké laboratórium za 10 miliónov dolárov, kde činnosť odomykania zariadení približne z polovice prípadov úspešne prebieha.

Ak však chcete ostať v absolútnom bezpečí, prečítajte si tento článok, ktorý vám poradí s výberom dokonalého hesla. Potom už bude vysoko nepravdepodobné, že sa niekto zmocní prístupu do vášho iPhonu. Ani hackeri a ani FBI…

iPhone 11 a iPhone SE 2 sa postarajú o úspešný začiatok budúceho roka. - svetapple.sk
FBI prelomila zabezpečenie iPhonu 11. Trvalo jej to 2 mesiace. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.