Apple sa v poslednej dobe snaží diverzifikovať výrobu svojich zariadení (a takisto aj komponentov), medzi viacero firiem v rôznych častiach sveta. Nie je dobré, keď sa o všetko stará jedna spoločnosť, nakoľko to môže spôsobiť (za určitých okolností) veľké výpadky dostupnosti. Dnes unikla informácia, kto bude vyrábať fotoaparáty pre iPhone 12.

Fotoaparáty pre iPhone 12 budú vyrábať 3 spoločnosti.

Čo sa týka týchto dielov, môžeme ich označiť za kľúčové. Väčšina používateľov sa pozerá na fotoaparáty, ako na jednu z najdôležitejších vecí, ktorú má ich smartfón k dispozícii. iPhone má dlhodobo vysokú kvalitu kamerových čipov a určite si to udrží aj generácia „12“ (vo všetkých verziách).

Dostupnejšie modely, iPhone 12 „mini“ (5,4″) a iPhone 12 max (6,1″) prinesú dve šošovky. Drahšie verzie iPhone 12 Pro (6,1″) a iPhone 12 Pro Max (6,7″) potom 3 šošovky + LiDAR skener. Výroba by mala začať v júli a postarajú sa o ňu 3 firmy.

Jednať sa bude o LG, Sharp a OFILM. Kým LG ma dodávať kamerové moduly pre verzie s označením „Pro“, dvaja ďalší výrobcovia sa postarajú o lacnejšie modely. Odhady hovoria, že iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max sa do konca roka 2020 vyrobia v počte (približne) 35-40 miliónov kusov.

iPhone 12 - pozrite si parametre všetkých štyroch verzii.
Fotoaparáty pre iPhone 12 budú vyrábať 3 spoločnosti.

Základné verzie 12 „mini“ a 12 Max budú k dispozícii v počte 50-55 miliónov kusov. Aj keď sú tieto čísla veľmi pozitívne, Apple ráta s tým, že množstvo modelov sa predá až na budúci rok. Do konca roka 2020 by firma mala (podľa odhadov) odoslať zákazníkom asi 70 miliónov týchto zariadení…

Len tak pre zaujímavosť, spoločnosť Sharp a OFILM si výrobu nerozdelia na polovicu. Približne 60-70% všetkých kamerových modulov dodá prvý menovaný výrobca.

iPhone 12 Pro design svetapple.sk
iPhone 12 Pro dizajn – exkluzívne od redakcie svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Ešte stále sa dá kúpiť iPhone 12 mini. Jeho cena je extrémne nízka a hardvér vám vydrží roky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.