Len nedávno sme vás informovali, prečo by malo Apple zapracovať na svojich akumulátoroch v pripravovaných iPhonoch 12. Dnes sa objavila správa o tom, akú kapacitu by mohla mať baterka v prípade najväčšieho zariadenia zo všetkých. iPhone 12 Pro Max bude v tejto oblasti opäť rekordérom.

iPhone 12 Pro Max prekročí 4000 mAh

Pre spoločnosť Apple to bude v podstate premiéra. Len minulý rok sme sa dočkali razantného navýšenia kapacity batérie, no ani v jednom prípade nemal jablkový smartfón viac ako 4000 mAh. Aby sme boli konkrétnejší, iPhone 11 Pro Max so 6,5″ displejom sa k tejto hranici tesne priblížil, dosiahol 3969 mAh (no neprekročil ju). Stal sa tak z neho rekordér v oblasti výdrže, ktorý si hravo poradí aj so svojou konkurenciou (z radov vlajkových lodí).

iPhone 12 Pro Max bude vo všetkých smeroch lepší. To však bude mať vplyv aj na zvýšenú energetickú náročnosť na akumulátor, čo by mohol byť problém. Presne preto Cupertinský gigant zapracuje aj v tejto oblasti a dočkáme sa zlepšenia na úrovni 10%. Prezradil to známy youtuber EverythingApplePro. Podľa jeho dobre informovaných zdrojov by tak iPhone 12 Pro Max mohol disponovať batériou s kapacitou 4400 mAh. Všetky ostatné modely by sa mali dočkať podobného percentuálneho navýšenia (oproti predchodcom).

Pokiaľ sa vám to zdá ako skvelá správa, musíme vám povedať aj negatíva. Ako sme už písali v dávnejšom článku, novinka príde s modernými technológiami a teda aj s podporou 5G siete, ktorá môže mať až o 40% väčší vplyv na spotrebu energie, ako 4G. Takiisto sa dočkáme 6,7″ OLED displeja so 120Hz (automaticky regulované). Netvrdíme, že sa teda výdrž oproti iPhonu 11 Pro Max zhorší. Náš odhad je ale taký, že to Apple celé zladí na rovnakú úroveň. Bude vám to stačiť?

iPhone 12 Pro Max bude mať naozaj obrovský displej!
iPhone 12 Pro Max môže priniesť najväčšiu batériu v histórii.
Prečítajte si tiež  iPad Pro má port USB 3.0
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.