O tom, že Apple tento rok predstaví zariadenie, ktoré poskytne najmodernejší hardvér v tele len o málo väčšom, ako mal pôvodný iPhone 5, sme vás už informovali. iPhone 12 „mini“ vyvolal aj medzi našimi čitateľmi veľký záujem. Evidentne nie sú jediní. DigiTimes predpokladá, že pôjde o najpredávanejší model z pripravovanej štvorice.

iPhone 12 „mini“ bude najpredávanejší

Známa analytická spoločnosť, ktorej predpovede sú veľmi presné sa teraz zamerala na odhadovaný záujem o jednotlivé verzie iPhonu 12. Už dnes vieme, že budú dokopy až štyri. Dve lacnejšie, dve drahšie. Základ ponuky má tvoriť iPhone 12, ktorý označujeme aj ako „iPhone 12 mini“ s 5,4″ OLED displejom, Apple A14 Bionic čipom, 128 GB základným úložiskom a v neposlednom rade počiatočnou cenou na úrovni 749€.

Pravdupovediac nás avizovaný príchod tohto modelu veľmi potešil. Neboli sme sami. Množstvo z vás, našich čitateľov, tiež vyjadrilo obrovskú radosť cez komentáre alebo správy.

Keby iPhone SE 2 vyzeral takto, trhal by rekordy.

Nebude sa síce jednať o „top“ zariadenie, no bude vo všetkých smeroch veľmi dobré a hlavne kompaktné. DigiTimes predpokladá, že vzhľadom na odhalené špecifikácie (a cenu) aj zo všetkých najžiadanejšie. Podľa odhadov by malo Apple predať tento rok okolo 70 miliónov kusov iPhonov, z generácie „12“.

Keby iPhone SE 2 vyzeral takto, trhal by rekordy.

Približne 50% predajov si medzi seba rozdelia 6,1″ verzie (každá cca 25%). Jedná sa o iPhone 12 Max a iPhone 12 Pro. Základný, 5,4″ iPhone 12 „mini“ by si malo vybrať približne 30-35% záujemcov, čo bude rekord. O iPhone 12 Pro Max so 6,7″ displejom bude mať potom záujem asi 15-20% ľudí. Vyzerá to teda tak, že tento krok je veľmi dobre mierený a v Apple presne vedia, čo robia.

Používatelia sa už dlhé roky sťažujú, že im chýba zariadenie, ktoré má podobné rozmery ako pôvodný iPhone SE (5S, 5S alebo 5). iPhone SE 2. generácie je síce menší (ako napríklad iPhone 11 Pro alebo iPhone 11), no zato aj značne „okresaný“ o najmodernejšie funkcie. Verzia s 5,4″ OLED edge-to-edge displejom by mohla byť tá správna, čo poviete?

Keby iPhone SE 2 vyzeral takto, trhal by rekordy.
iPhone 12 „mini“ (5,4″) bude podľa odhadov najžiadanejším modelom v ponuke.
Prečítajte si tiež  iPhone 12 mini je super voľbou aj v roku 2023. Teraz ho kúpite v zľave
Môže ťa zaujímať
- Reklama -