Google Pixel 4 XL je zariadenie, ktoré sme už v porovnávacom teste mali. Dnes sa ale môžeme pozrieť na to ako jeho väčšia verzia obstojí oproti iPhonu 11. Toto je test Google Pixel 4 XL vs iPhone 11 v teste výdrže batérie.

Google Pixel 4 XL vs iPhone 11 v teste výdrže batérie.

Na svete sa objavujú rôzne testy. Niektoré sú praktické, iné zase absurdné. Ten dnešný by sme určite zaradili do prvej skupiny. Je dosť užotočné vedieť to, ktorý smartfón vydrží bežať na jedno nabitie dlhšie. Predsa len žijeme v dobe, kedy je kapacita akumulátora veľmi dôležitá. Ak sa niekto rozhoduje medzi Androidom a iOS a v merítku má práve tieto 2 zariadenia, takéto video môže byť aj rozhodujúce.

O samotné video sa postaral renomovaný YouTube kanál PhoneBuff. Tento tvorca pravidelne testuje smartfóny (ale aj iné zariadenia) v tých najzaujímavejších porovnávacích testoch. Testy sú o to objektívnejšie, pretože ich riadi robot a nie človek. Sú absolútne presne naprogramované a výsledok je na oboch stranách úplne relevantný. Inými slovami by sme mohli povedať aj toľko, že toto video vám vytvorí asi najlepšiu mienku o tom ako sú na tom testované smartfóny v určitej disciplíne.

No a aké teda sú? Na rovinu si môžeme povedať, že rozdiel vo výdrži nie je zas taký výrazný. Apple ale v tomto prípade aj tak vyhralo. Kým Google Pixel 4XL vydržal dokopy v teste 23 hodín a 43 minút, jeho konkurent, iPhone 11 bol funkčný presne o hodinu dlhšie (24 hodín a 43 minút). Oba testy boli vykonávané spôsobom, kedy telefóny ostali počas 16 hodín uzamknutom režime a potom sa začal test so zapnutým displejom.

Google Pixel 4 XL vs iPhone 11 v teste výdrže batérie. Hádajte kto vyhral! - svetapple.sk
Google Pixel 4 XL vs iPhone 11 v teste výdrže batérie – svetapple.sk

Práve v ňom iPhone 11 exceloval a pri bežných aplikáciach a činnostiach vydržal až 8 hodín a 43 minút. No a aj keď Google prehral, nemôžeme hovoriť o zlých výsledkoch. Iste, hodinku navyše pri iPhone určite oceníte. Na druhú stranu oba smartfóny vám budú určite bohate stačiť na to aby vám vydržali celý deň bez nutnosti nabíjať a to bolo aj cieľom výrobcov. Za nás teda dobrá práca na oboch stranách!

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here