Spoločnosť Google pracuje na novom smartfóne zo série Pixel „A“, ktorý ponúkne zaujímavú hodnotu za rozumnú cenu. Portál PhoneArena teraz zverejnil jeho prvé zábery (prostredníctvom leakera TechDroider) a vyzerá to tak, že sa zákazníci budú mať na čo tešiť. Nakoľko má ísť o hlavného konkurenta pre iPhone SE 3. generácie, celkom logicky vzbudzuje pomere veľký rozruch.

Jednou z prvých zmien, ktoré si na uniknutých vizualizáciách môžete všimnúť je prechod od lesklej zadnej strany telefónu Pixel 7a k rafinovanejšej matnej povrchovej úprave nástupcu, na ktorej sa nezachytávajú odtlačky prstov. Táto jemná, ale významná úprava nielenže zlepšuje estetiku telefónu ale taktiež ladí s elegantným, zaobleným dizajnovým jazykom, ktorý bol predstavený s telefónmi zo série Pixel 8.

Zariadenie má byť údajne vybavené 6,1-palcovým OLED displejom, ktorý napriek výrazným rámčekom sľubuje skok v kvalite s potenciálnou obnovovacou frekvenciou až 120 Hz. Toto vylepšenie by zabezpečilo plynulejšie animácie a dynamickejší obraz.

Google Pixel 8a
Zdroj: X / TechDroider
Google Pixel 8a
Zdroj: X / TechDroider

Len pre porovnanie, iPhone SE 3 má stále zastaralý LCD displej s hrubými bradami vo vrchnej a spodnej časti s obnovovacou frekvenciou len 60 Hz.

Očakáva sa tiež, že Pixel 8a bude poháňaný čipom Tensor G3 od spoločnosti Google, ktorý zaznamená oproti svojmu predchodcovi výrazne vyšší výkon. Okrem toho sa zdá, že spoločnosť Google zachová duálnu zostavu fotoaparátu so 64 Mpx hlavným snímačom a 13 Mpx sekundárnym fotoaparátom z modelu Pixel 7a. Vďaka tomu si zákazníci vychutnajú tvorbu kvalitných záberov aj na produkte, ktorý patrí do strednej triedy.

Séria Google Pixel 8a by mala byť predstavená pravdepodobne v máji na konferencii Google I/O. Čo sa týka ceny, tá zatiaľ zverejnená nebola, no predpokladá sa, že smartfón sa bude predávať za čiastku na úrovni 500 €.

iPhone SE 3 sa štandardne predáva za 529 €, avšak keďže už je na trhu nejaký ten piatok, kúpiť ho môžete aj oveľa lacnejšie. Po kliknutí na tento odkaz je dostupný za 409 €, čo je zaujímavá ponuka. Len pre porovnanie, Google Pixel 7a, ktorý sa v čase uvedenia na trh predával za 509 €, si dnes po kliknutí na tento odkaz môžete kúpiť za 386 € 

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Google tajne platí Apple za to, že je k dispozícii v iPhone: Ide o extrémnu sumu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -