Pokiaľ ste fanúšikom bezpečnostných kľúčov, máme pre vás dobrú správu. Spoločnosť Google dnes oznámila, že používatelia iOS získajú pre jej appku natívnu podporu štandardu W3C WebAuthn, vďaka čomu sa zlepší aj samotné používanie týchto zariadení. Okrem iného ich bude fungovať oveľa viac druhov.

Google zlepšilo podporu bezpečnostných kľúčov vrámci iOS

Pokiaľ ste chceli na iOS zariadení používať bezpečnostných kľúč Google Titan, ktorý má vstavanú technológiu NFC, pravdepodobne ste mali problém. To však dnešným dňom končí.

Odteraz je možné používať ho aj v rámci iPhonu. Pri prihlasovaní stačí „klepnúť“ po kľúči a všetko vám bude bez problémov fungovať. Účet Google podporuje po novom aj bezpečnostné USB kľúče ako napríklad YubiKey 5Ci (budete však potrebovať adaptér), pretože toto zariadenie prichádza s koncovkou USB-C.

podlaha
reklama

Spoločnosť Google odporúča všetkým používateľom, aby si do svojho zariadenia nainštalovali aplikáciu Smart Lock. Okrem toho ďalej odkazuje tým, ktorí sú často vystavovaní cieleným útokom, aby používali „Security Key“ a zároveň sa zapísali do programu „pokročilej ochrany“.

Pomocou bezpečnostného kľúča výrazne zvyšujete svoju ochranu, v porovnaní s dvojfázovým overovaním. Dôvodom je nutnosť použiť fyzické zariadenie na to, aby ste sa dostali do svojich účtov.

Nefunguje to teda na princípe digitálne vygenerovaného kódu. Ochrana súkromia a dát je čoraz dôležitejšia a mali by ste si na ňu dávať pozor. Špeciálne ak ste známa alebo politicky exponovaná osobnosť. Nič nenechávajte na náhodu…

Google zlepšilo podporu bezpečnostných kľúčov vrámci iOS.
Google zlepšilo podporu bezpečnostných kľúčov vrámci iOS.
Prečítajte si tiež  Apple Watch dostanú ako prvé MicroLED displej!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.