Nadchádzajúce aktualizácie iOS 17.4 a iPadOS 17.4 prinesú veľké novinky pre jablkový ekosystém. Okrem zmien, ako je otvorenie App Store pre obchody tretích strán, sa dočkáme aj niekoľkých noviniek pre iPad. Jednou z nich by malo byť zahrnutie ceruzky Apple Pencil do lokalizačnej siete.

Podľa interných súborov systému iOS 17.4 sa Apple Pencil 3 už čoskoro objaví s podporou Find My – Nájsť. To by malo používateľom uľahčiť nájdenie stratenej, alebo odcudzenej Apple Pencil, rovnako ako je to možné pri slúchadlách AirPods a lokátore AirTag.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Nová Apple Pencil dostane hneď niekoľko vylepšení

Zatiaľ nie je známe, či nová Apple Pencil bude mať technológiu Ultra Wideband na presné lokalizovanie, alebo či bude len ukazovať poslednú polohu na mape. Je však isté, že ceruzka bude mať nejakú integráciu so sieťou Nájsť.

Apple Pencil
Zdroj: Apple

Nová aktualizácia iPadOS 17.4 beta prináša novú verziu API PencilKit 3, ktorú môžu vývojári využiť na to, aby ich aplikácie fungovali s Apple Pencil. Kým verzia 2 bola zavedená v iPadOS 17.0 a sprístupňuje nové nástroje, ako je monolín, plniace pero, akvarel a pastelka, webová stránka Apple Developer neuvádza žiadne detaily o tom, čo je nové v PencilKit 3.

Je však možné, že PencilKit 3 môže priniesť nové funkcie, ktoré potrebujú nový hardvér a Apple ich zatiaľ tají. Podľa analytika Marka Gurmana z Bloombergu Apple pracuje na vylepšenom príslušenstve pre novú generáciu iPadu Pro.

Vzhľadom na blížiace sa predstavenie prémiových iPadov sa viac dozvieme už v priebehu najbližších mesiacov.

Prečítajte si tiež  Náhlavná súprava Vision Pro môže dostať ovládač na štýl Apple Pencil. Hovorí o tom nový patent

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -