Ak spoločnosť Apple niečo veľmi dobre vie, tak je to schopnosť vyvolať u svojich zákazníkov poriadnu dávku kontroverzie. Technologický gigant z Cupertina predstavil pred pár rokmi vlastnú čistiacu handričku na displej, ktorá je vyrobená zo špeciálneho neabrazívneho materiálu.

Handrička dokáže odstrániť prach alebo špinu aj zo špeciálnej matnej povrchovej úpravy high-end displejov od spoločnosti Apple, ktorá slúži na elimináciu odrazov. Používateľ sa pri tom nemusí obávať, že by displej alebo povrchovú úpravu poškriabal alebo akokoľvek ináč porušil. A aj keď ide vo všeobecnosti o vcelku dobrý produkt, v balení displejov ho budete hľadať len márne. Musíte si ho zaobstarať v samostatnom predaji a cena nie je vôbec prívetivá, pretože štartuje na hranici 25 €.

Iste, 25 € nie je zas až tak veľa peňazí, no keď si vezmeme, že túto čiastku zaplatíte za handru s rozmermi 15 x 15 cm, môže to na vás pôsobiť trochu ako zlodejina. Našťastie existujú alternatívy a podobný produkt s názvom Loopi Display Cloth viete kúpiť aj za férových 9,8 €. V oboch prípadoch budete mať istotu, že svoju handričku môžete použiť so širokým spektrom Apple produktov.

Spoločnosť Apple totiž po predstavení nového iPhonu 15 aktualizovala oficiálnu stránku pre svoju handričku, na ktorej doplnila zoznam kompatibilných zariadení. Keď teda budete chcieť udržiavať svoj displej v maximálnej čistote a hliníkový rám bez odtlačkov prstov, nákup tohto produktu váš problém vyrieši.

Apple Handra
Zdroj: Apple (snímka obrazovky + úprava redakcie)

Handričku však nesmiete zabudnúť čas od času vyčistiť, pretože sa môže stať, že usadená špina, prach alebo akýkoľvek iný „bordel“ sa postará na obrazovke alebo čomkoľvek vysoko lesklom, respektíve matnom o nepeknú ryhu.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Na stole je zrušenie umelej inteligencie. Ak bude moc múdra, nebudeme mať na výber
Môže ťa zaujímať
- Reklama -