Produkty od spoločnosti Apple nepatrili nikdy medzi tie najlacnejšie na trhu, čo však v tomto prípade znamená, že si aj vcelku dobre držia cenu.

Ak by ste si porovnali Apple a Samsung, prípadne akéhokoľvek iného výrobcu smartfónov s operačným systémom Android, rýchlo by ste zistili, do čoho sa oplatí viac vložiť peniaze. Ako navyše uvádza magazín 9to5mac, priemerná hodnota iPhonu stále stúpa!

- Reklama -

Dôvodom tohto trendu je vysoký dopyt po iPhone 12 a iPhone 13, ktoré od seba síce delí jeden rok vývoja, no po dizajnovej a technickej stránke sú veľmi podobné.

Oba majú procesory vyrobené za pomoci moderného 5 nm procesu, špičkové fotoaparáty a hlavne možnosť pripojenia ku 5G sieti.

Apple sa môže pochváliť vysokými maržami 

Situácia je dokonca v niektorých krajinách taká, že Apple nestíha tieto modely vyrábať a tak na ne zákazníci čakajú aj celé týždne. Tesne po predstavení sme to mohli pociťovať aj na Slovensku. A ak vás zaujíma o koľko sa zvýšila celková hodnota iPhonov, odpoveď je jednoduchá.

Podľa posledných informácií stúpla v roku 2021 až o 14 % čo vôbec nie je zanedbateľné číslo. Nezabúdajme, že ho čiastočne kazí aj lacný iPhone SE, ktorý v USA štartuje na hranici 399 $. Priemerná predajná cena iPhonu sa pohybuje na hranici 825 $ čo je v prepočte asi 740 €.

Aj toto je jeden z dôvodov, prečo je Apple najhodnotnejšia spoločnosť na celom svete. Marža na smartfónoch a zároveň všetkých ostatných zariadeniach je skrátka šialene vysoká a v Cupertine z toho dobre profitujú.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.