Aj keď spoločnosť Apple nie je najväčším výrobcom smartfónov na svete, určite je ďaleko najziskovejšia. Jej konkurenti s operačným systémom Android to veľmi dobre vedia a preto robia všetko preto, aby sa jej aspoň dorovnali.

V čase, kedy sa to zdá pre väčšinu značiek skoro nemožné prichádza Huawei so smartfónom P60. Ako uvádza portál Hothardware, jeho cieľom je zosadiť iPhone z pomyselného trónu.

Toto nové zariadenie dostalo do detailov prepracovaný dizajn, extrémne výkonný procesor a samozrejme špičkové fotoaparáty, ktorými chce výrobca osloviť budúcich zákazníkov.

Huawei P60 má však aj svoje negatívne stránky a tou hlavnou je nedostupnosť Google služieb v rámci operačného systému HarmonyOS. Rovnako tak smartfón P60 nemá ani 5G pripojenie, ktoré je v dnešnej dobe čoraz populárnejšie.

Huawei chce prekonať Apple. Vraj má na to všetky predpoklady 

Huawei P60
Zdroj: Huawei

Portál Gizmochina teraz upozornil na tvrdenia prezidenta spoločnosti Huawei He Ganga, v ktorých bolo povedané, že nové smartfóny, ktoré čínska firma vyrába, sú v pomere ceny a špičkových technológií na tak výhodnej pozícii, že existuje reálna šanca ohroziť spoločnosť Apple alebo ďalšie firmy.

He Gang už ale asi zabudol na to, že sankcie USA voči čínskemu technologickému gigantovi stále platia a tak sa určite žiaden dramatický nárast predajov (minimálne v Amerike) neobjaví. V Európe navyše táto značka za uplynulé obdobie zaznamenala taktiež strmý pokles predajov, čo jej s prognózam nehrá veľmi do karát. .

Rovnako tak tu máme aj lojalitu zákazníka voči značke. Ľudia si kupujú iPhone preto, lebo ho skrátka milujú a ľahko sa im používa. Vieš si však predstaviť, že by si svoj iOS smartfón vymenil za Android, čo vlastne ani nie je Androidom? Asi veľmi nie.

Huawei P60
Zdroj: Huawei

Uvidíme teda, ako to celé dopadne a či sa silné reči zo strany He Ganga stanú realitou. Môže sa totiž stať, že iPhone 15 v roku 2023 výrazne zdražie a ľudia sa mu otočia chrbtom s nákupom lacnejšieho konkurenta.

Na druhej strane, Apple má v tejto oblasti taký silný brand, že sa skoro nedá prekonať. Ale prečo to neskúsiť…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple začalo zarábať na reklame z Facebooku. Meta sa sťažuje na neférové podmienky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -