Instagram podporuje ProRAW

Hneď po vydaní iOS 14.3 a otestovaní funkcie „ProRAW“ hlásili majitelia iPhonu 12 Pro problémy, kedy sa takéto fotografie nedali nahrať na Instagram, pretože ich aplikácia nepodporovala. Sociálna sieť ale reagovala rýchlo a všetko napravila. Informoval o tom portál Macrumors.

Vývojár Tim Johnsen zdieľal na svojom Twitter účte novinky, ktoré sa týkajú ProRAW. Touto funkciou disponuje iba iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max, pričom špeciálne snímky ukladá vo formáte .DNG. Instagram s nim nevedel pracovať, no kompetentní to rýchlo zmenili. Takúto fotku si už pridáte na nástenku alebo na Story, no v editore ju žiaľ neopravíte.

Samozrejmosťou ostáva, že Instagram súbory komprimuje. Jeden záber ProRAW má aj 25MB a to sociálna sieť nemôže tolerovať. Kvalita sa teda zníži, no v rámci použitia na displejoch mobilných zariadení to nebude žiadna katastrofa.

Profesionálny fotograf Austin Mann už formát ProRAW otestoval v praxi a uviedol, že sa hodí najmä počas zhoršených svetelných podmienok.

Bežným používateľom sa uvoľnil až po aktualizácií na iOS 14.3. Fotografiu môžete upraviť priamo v editore fotiek (aplikácia Fotky) a následne ju pridať na sociálnu sieť. Pokiaľ s tým budete mať problém, zmeňte formát na .jpg (po úprave).

Prečítajte si tiež  Touch ID v iPhone 12 bude zrejme realitou. Naznačilo to samotné Apple.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.