Instagram sa za posledné mesiace dočkal niekoľkých výrazných zmien, ktoré sa v komunite používateľov nestretli s najväčším pochopením. Spoločnosť Meta však v zavádzaní zmien pokračuje aj naďalej. Minulý rok Instagram oznámil, že pracuje na novej možnosti zobrazovania chronologickéhofeedu. Spoločnosť tento sľub oficiálne splnila a dnes oznámila implementáciu novej funkcie.

Prečítajte si tiež  Instagram už čoskoro otvorí dvere pre NFT, potvrdzuje Zuckerberg

Používatelia budú mať k dispozícii dve nové možnosti chronologického zoradenia svojho kanála na Instagrame. Tie budú fungovať ako dodarkové funkcie triedenia popri šanda štandardnej algoritmickej karte „Domov„. Prvá možnosť nesie názov „Obľúbené“ a umožňuje vám vybrať si až 50 účtov, z ktorých budete v tomto feede obdržiavať nové príspevky.

Nejedná sa však o jedinú zmenu. Ďalšou možnosťou je jednoduché chronologické zobrazenie všetkých postov na karte „Sledované„. Funkcia prispôsobuje príspevky presne tak, ako by ste predpokladali. Na tejto karte sa vám zobrazia všetky príspevky profilov, ktoré sledujete v prehľadnom časovom slede.

Zdroj: Instagram

Hoci je prídavok týchto dvoch možností v celku vátanou novinkou, Instagram stále určuje ako predvolené nastavenie algoritmický feed Domov, pričom toto predvolené nastavenie sa obnoví pri každom otvorení aplikácie. To znamená, že pri každom spustení Instagramu pre budete musieť manuálne prepnúť na možnosť Sledované alebo Obľúbené.

Nové možnosti zobrazovania feedu nájdete po klepnutí na logo Instagramu v ľavom hornom rohu. Čo si o tejto novinke myslíte vy? Budete tieto predvoľby využívať alebo dáte prednosť štandardnej predvoľbe? Podeľte sa s nami o názorv komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -