Po Twitteri sa ďalšou sociálnou platformou, ktorá plánuje uviesť podporu pre NFT stane Instagram. Generálny riaditeľ spoločnosti Meta Mark Zuckerberg to potvrdil počas SXSW. Podľa neho sa digitálne zberateľské predmety objavia na Instagrame v blízkej budúcnosti.

Prečítajte si tiež  Je to oficiálne, Instagram v Rusku definitívne skončil. Influenceri plaču na videách

Zuckerberg hovoril vo svojom príhovore o úlohe, ktorú „NFT-čka“ v platforme zaujmú, ako aj o tom ako by mohli zapadnúť do pripravovaného metaversa. Žiadne bližšie špecifikácie však  nepredniesol a my si preto budeme musieť na ďalšie informácie počkať.

Podľa analytikov by sa malo jednať o rôzne NFT predmety ako doplnky alebo oblečenie pre vášho avatara, ktoré bude možné premiestňovať naprieč platformami v metaverse. Podľa Zuckerbergových slov je ale tento scenár stále v nedohľadne, nakoľko sa najprv musí vyriešiť celá plejáda technických vecí súvisiacich s prepojením platforiem.

Instagram
Zdroj: Unsplash / Solen Feyissa

Ešte pred nejakým časom sa generálny riaditeľ Instagramu Adam Mosseri vyjadril, že spoločnosť „aktívne skúma“ digitálne zberateľské predmety a ich zakomponovanie do siete Instagram. Mimo iného spoločnosť plánuje pridať NFT do svojej kryptografickej peňaženky.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.