Jedna z najpoužívanejších sociálnych sietí sa za posledné mesiac postarala hneď o niekoľko výrazných zmien. Zdá sa, že spoločnosť Meta sa aj naďalej snaží používateľov donútiť používať svoje siete čo najčastejšie, veď koniec koncov práve z toho má zisky. Svedčí o tom aj posledný krok firmy. Instagram dnes v tichosti zrušil funkciu, ktorá používateľom umožňuje obmedziť denné používanie aplikácie na menej ako 30 minút.

Prečítajte si tiež  Instagram prináša dôležitú zmenu. Lajky z príbehov už nebudú zahlcovať váš chat

V roku 2018 Instagram zaviedol v aplikácii možnosti „nastavenia denného časového limitu„, pričom po jeho dosiahnutí sa používateľovi automaticky zobrazí pripomienka o vypršaní času. Táto funkcia je mimoriadne užitočná pre tých, ktorí chcú obmedziť používanie sociálnych sietí.

- Reklama -

Pôvodne si používatelia mohli vybrať časový limit vrátane desať alebo dokonca päť minút denne, no výber takýchto krátkych úsekov už nebude možný.

Po najnovšej aktualizácii aplikácie sa na karte ponuky „Nastavte si denný časový limit“ objaví výzva aby si používatelia vybrali požadovaný čas, pričom nové minimum je 30 minút. Nové dostupné limity ponúkajú 30 minút, 45 minút, jedna hodina, dve hodiny a tri hodiny.

Instagram

Instagram ani materská spoločnosť Meta (bývalý FACEBOOK) sa k ticho zavedenej zmene nevyjadrili, čo sa zdá byť v rozpore s tvrdením Instagramu z roku 2018, že chce používateľom umožniť aby sa zámerne rozhodovali o tom, koľko času strávia v aplikácii. Meta si tak podľa všetkého do budúcna zavarila na ďalšiu vlnu kritiky.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTechCrunch
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.