Nový veľký update spoločnosti Apple je síce vonku len pár dní, no už sa stihli objaviť prvé nedostatky. iOS 13.5 má podľa viacerých správ (aj od našich fanúšikov) robiť komplikácie s otváraním aplikácií. Takisto sú niektoré appky nestabilné a nepomáha ani vypnutie cez multitasking.

iOS 13.5 obsahuje závažnú chybu

O novej chybe nás informuje stále viac čitateľov. Medzičasom sa stihla objaviť aj v médiach, takže sa zrejme jedná o dosť rozsiahly problém. Na Slovensku ste sa nám sťažovali najmä na padajúce aplikácie a celkovo zhoršenú stabilitu iOS 13.5. Ako sa však ukazuje, chyba spôsobuje aj zobrazenie vyskakovacieho okna s textom „Táto aplikácia s vami nie je zdieľaná. Pokiaľ ju chcete použiť, musíte si ju zakúpiť v App Store.“.

Akonáhle toto okno zavriete, automaticky vás systém presmeruje do App Store, aby ste si aplikáciu zakúpili. Používatelia si už všimli, že sa to netýka konkrétnych ale náhodných appiek. Momentálne nie je jasné, čo tieto problémy zapríčiňuje. Podľa textu je ale možné usúdiť, že to bude súvisieť s rodinným zdieľaním, ktoré používajú milióny ľudí po celom svete.

Možno, že sa nejedná o chybu iOS 13.5 ale o zlyhanie na serveroch spoločnosti Apple, ktoré je nejakým spôsobom spájané s novou aktualizáciou. Budeme si musieť počkať na riešenie, ktoré môže prísť formou opravnej aktualizácie alebo nápravou na serveroch (nič nebude treba inštalovať). Momentálne žiaľ neexistuje spôsob, akým by ste vedeli chybu sami vyriešiť. Treba zachovať trpezlivosť a dúfať, že s tým v Apple čo najrýchlejšie niečo urobia. Držíme palce a o oprave vás samozrejme budeme informovať…

Prečítajte si tiež  Apple vydal iOS 17 v šiestej beta verzii. Nainštalovať si ju už môže každý
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.