Apple vydalo v poradí už siedmu beta verziu nového operačného systému. Už sme si mysleli, že sa nedá nič pridať avšak niečo predsa len prišlo. iOS 13 beta 7. Čo ešte Apple pridalo?

Lepšia stabilita aj výdrž batérie

V poradí už siedma beta verzia bola zase vylepšená a priniesla omnoho viacej noviniek ako sme očakávali. Apple už systém neporovnateľne zdokonalilo vďaka čomu pomaly začína pôsobiť ako oficiálna verzia. Novinky tu ale stále pribúdajú, a to v hojnom množstve.

iPhony, ktoré majú nainštalovanú siedmu beta verziu iOS 13 sa už omnoho menej prehrievajú ako pred tým a ich výdrž batérie sa tiež podstatne vylepšila. Tak isto aj rýchlosť a stabilita celkového systému. Jednoducho úplne všetko. Je vidno, že Apple vo vývoji už značne pokročilo. Do vydania plnej verzie ostáva zhruba 1 mesiac a aj preto musia kompetentní v spoločnosti zamakať na tom aby toto vydanie neprinášalo žiadne problémy. Už dnes sme ale presvedčení o tom, že to zvládnu bez akýchkoľvek problémov.

Novinky v iOS 13 beta 7.

Zložky – Pozadie v zložkách sa opäť vrátilo do šedej farby avšak zmeny, ktoré prišli v predchádzajúcich beta verziách zostávajú.

Dark Mode – Čo sa týka tmavého režimu tak tu sa upravil názov v ovládacom centre. iOS 13 teraz pojednáva o spustení tmavého alebo svetlého režimu.

iOS 13 beta 7. Čo ešte Apple pridalo? - svetapple.sk

Vymazávanie prílohy z aplikácie správy – Ďalšia funkcia ktorá pomerne nelogicky zmizla a teraz sa opäť objavila. V aplikácii správy budete môcť zase vymazať prílohy či fotografie. Stačí ak vyberiete tlačidlo „i“ a dlhým podržaním prsta na fotografii alebo prílohe ju vymažete.

iOS 13 beta 7. Čo ešte Apple pridalo? - svetapple.sk

Blokovanie odosielateľa v Mailoch – Nové možnosti prinášajú správy, ktoré pochádzajú od blokovaných používateľov jednoducho presunuť do koša alebo ich označiť ako blokované a nechať v zložke „Doručená pošta“. Túto možnosť máte nastavenú defaultne.

iOS 13 beta 7. Čo ešte Apple pridalo? - svetapple.sk

Umlčať neznámych volajúcich – V tejto službe sa v podstate nič zásadné nezmenilo. Po tom ako ju aktivujete sa vám po novom zobrazí informácia o tom, že prichádzajúce hovory od neznámych čísel budú umlčané.

iOS 13 beta 7. Čo ešte Apple pridalo? - svetapple.sk

Prehľad medzi fotografiami – V iOS 13 sa zmenil dizajn klasického prezerania si albumu. Po novom sa vám na karte objaví viacej záberov.

iOS 13 beta 7. Čo ešte Apple pridalo? - svetapple.sk

Nájsť – V tejto aplikácii je po novom možnosť „Pomôcť priateľom“. Vďaka nej môže váš známi omnoho rýchlejšie zadať svoje Apple ID a začať pátrať po svojom zariadení. V takejto situácii rozhodujú minúty či sekundy.

Prečítajte si tiež  Tim Cook zahájil WWDC 2021 príhovorom o vývojároch

Nerušiť – Oprava menšej chyby, ktorá spôsobovala nedokonalú synchronizáciu medzi iPhonom a hodinkami Apple Watch.

iOS 13 beta 7. Čo ešte Apple pridalo? - svetapple.sk
iOS 13 beta 7. Čo ešte Apple pridalo? – svetapple.sk


Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.