Aj keď mnohí túto generáciu operačného systému označujú za „nepodarok“, vo svete je celkom populárna. Ako sa ukazuje, iOS 13 používa až 92% aktívnych iPhonov, vydaných v posledných štyroch rokoch. 7% zariadení má nainštalovaný iOS 12 a zvýšené 2% iOS 11 alebo starší.

iOS 13 sa nachádza na 92% aktívnych iPhonoch.

Štatistika, ktorú môžete vidieť aj na obrázku nižšie pochádza priamo zo spoločnosti Apple. Zameriava sa výhradne na zariadenia, ktoré boli predstavené v posledných štyroch rokoch.

Len 8% používateľov najnovšej aktualizácii nedôveruje alebo si ju z nejakého iného dôvodu nenainštalovali. Zvyšných 92% prešlo na iOS 13 a používajú jednu z jeho aktuálnych verzií.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Pokiaľ by sme sa na to pozreli z pohľadu úplne všetkých iPhonov (ktoré sú dnes aktívne), dospeli by sme k výsledku, že posledný operačný systém je na 81% zariadeniach. iOS 12 používa 13% ľudí a staršie generácie potom 6% ľudí. Ak sa vám to zdá ako obrovské číslo, netreba zabúdať, že tu máme (v niektorých krajinách) pomerne silnú používateľskú základňu majiteľov iPhonu 6, ktorý už nie je podporovaný.

Štatistika kontrolovala aj iPadOS. Ten sa nachádza na 93% všetkých aktívnych zariadeniach, ktoré boli vydané počas posledných štyroch rokov. iOS 12 používa len 5% iPadov a staršie verzie zanedbateľné 1%.

Hoci to vyzerá veľmi pozitívne, z celkového hľadiska je na tom tento systém ešte horšie ako iOS. Nainštalovaných ho má iba 73% všetkých aktívnych zariadení. 16% používateľov beží na iOS 12 a až 11% na starších iOS. Aj tu je toto výrazné číslo spôsobené silnou základňou zariadení, ktoré môžu mať pokojne aj 8 rokov, no ľudia ich stále vlastnia a občas používajú. Ako ste na tom by?

iOS 13 sa nachádza na 93% aktívnych iPhonoch.
iOS 13 sa nachádza na 93% aktívnych iPhonoch.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple vydalo aj jarnú kolekciu príslušenstva v nových farbách!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.