Aj keď mnohí túto generáciu operačného systému označujú za “nepodarok”, vo svete je celkom populárna. Ako sa ukazuje, iOS 13 používa až 92% aktívnych iPhonov, vydaných v posledných štyroch rokoch. 7% zariadení má nainštalovaný iOS 12 a zvýšené 2% iOS 11 alebo starší.

iOS 13 sa nachádza na 92% aktívnych iPhonoch.

Štatistika, ktorú môžete vidieť aj na obrázku nižšie pochádza priamo zo spoločnosti Apple. Zameriava sa výhradne na zariadenia, ktoré boli predstavené v posledných štyroch rokoch.

Len 8% používateľov najnovšej aktualizácii nedôveruje alebo si ju z nejakého iného dôvodu nenainštalovali. Zvyšných 92% prešlo na iOS 13 a používajú jednu z jeho aktuálnych verzií.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Pokiaľ by sme sa na to pozreli z pohľadu úplne všetkých iPhonov (ktoré sú dnes aktívne), dospeli by sme k výsledku, že posledný operačný systém je na 81% zariadeniach. iOS 12 používa 13% ľudí a staršie generácie potom 6% ľudí. Ak sa vám to zdá ako obrovské číslo, netreba zabúdať, že tu máme (v niektorých krajinách) pomerne silnú používateľskú základňu majiteľov iPhonu 6, ktorý už nie je podporovaný.

- Reklama -

Štatistika kontrolovala aj iPadOS. Ten sa nachádza na 93% všetkých aktívnych zariadeniach, ktoré boli vydané počas posledných štyroch rokov. iOS 12 používa len 5% iPadov a staršie verzie zanedbateľné 1%.

Hoci to vyzerá veľmi pozitívne, z celkového hľadiska je na tom tento systém ešte horšie ako iOS. Nainštalovaných ho má iba 73% všetkých aktívnych zariadení. 16% používateľov beží na iOS 12 a až 11% na starších iOS. Aj tu je toto výrazné číslo spôsobené silnou základňou zariadení, ktoré môžu mať pokojne aj 8 rokov, no ľudia ich stále vlastnia a občas používajú. Ako ste na tom by?

iOS 13 sa nachádza na 93% aktívnych iPhonoch.
iOS 13 sa nachádza na 93% aktívnych iPhonoch.

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here