iOS 14.4 a iPadOS 14.4 opravujú bezpečnostné chyby

Hoci sa v iOS 14.4 a iPadOS 14.4 objavili nejaké tie novinky, v princípe nejde o nič zásadné. Operačný systém je už v pokročilom štádiu vývoja a tak sa vývojári zameriavajú skôr na nástupcu iOS 15, ktorého sa dočkáme o 5 mesiacov. To ale neznamená, že by ste mali posledný update vynechať. Práve naopak.

Podľa najnovších informácií sa v ňom spoločnosť Apple zaoberala dvoma zásadnými bezpečnostnými chybami, ktoré bolo potrebné čo najskôr vyriešiť. V opačnom prípade mohli byť zneužívané.

- Reklama -

Dokumenty z Cupertina uvádzajú, že sa jednalo o chyby zabezpečenia jadra a Webkitu, ovplyvňujúce každý jeden iPhone alebo iPad so systémom iOS 14, prípadne iPadOS 14 (s ktoroukoľvek aktualizáciou). Ak by ste si do systému nainštalovali nesprávnu aplikáciu, tá by mohla získať prístup k dátam a súborom, kde to za normálnych okolností nemá povolené.

Apple pripúšťa, že tento problém mohol byť niektorými šikovnými hackermi zneužívaný, no druhým dychom dodáva, že zatiaľ nebol evidovaný žiaden takýto prípad. Firma teda zakročila včas.

Pokiaľ váhate s aktualizáciou na iOS 14.4 alebo iPadOS 14.4, za nás v redakcii systém funguje úplne rovnako ako iOS 14.3 a iPadOS 14.3. Nepocítili sme žiadne sekanie alebo zhoršenú výdrž batérie. Ak máte s novinkami inú skúsenosť, napíšte nám do komentára. Budeme radi za všetky postrehy a reakcie.

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here