Mobilný operačný systém iOS 14 poznáme už niekoľko dní. Za ten čas sme stihli objaviť množstvo užitočných noviniek a funkcií, ktoré nám zjednodušili život. Jednou z nich je aj možnosť pridávania popisov ku fotografiám. Užitočná funkcia je dostupná v rozšírených nastaveniach.

Popisky ku fotografiám v iOS 14

Pre niekoho zbytočnosť, pre iného perfektná „pomôcka“, ktorú bude využívať deň čo deň. Pokiaľ veľa fotíte, prípadne fotoaparát využívate na svoju prácu, zrejme vám niekedy chýba možnosť, kedy by ste ku konkrétnym záberom pridali popisku, respektíve titulok. Môžete si sem zapísať dôležité informácie, ktoré potrebujete vedieť ku fotke ale takisto aj názov záberu atď…

Doposiaľ to v rámci operačného systému iOS 13 (a starších) nebolo možné. Niečo podobné sa však už dlhé roky nachádza v operačnom systéme macOS. V Cupertine sa rozhodli, že iOS 14 obohatia aj o túto funkciu. Pozrite si jednoduchý návod, ktorý vám ukáže, kde sa presne nachádza a ako ju môžete využívať.

Návod

  • Otvorte aplikáciu Fotky na vašom zariadení.
  • Vyberte si konkrétny záber, ku ktorému chcete pridať popis.
  • Po obrázku prejdite prstom smerom zospodu hore.
  • V spodnej časti pod fotkou sa zobrazí text „pridať titulok“.
  • Napíšte sem to čo potrebujete a v pravom hornom rohu kliknite na tlačidlo Hotovo.
iOS 14: Ku fotografiám môžete pridať popisky.
iOS 14: Ku fotografiám môžete pridať popisky.
Prečítajte si tiež  Európsky parlament schválil návrh na jednotnú nabíjačku pre všetky smartfóny!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.