Včerajšia konferencia WWDC 2022 nám priniesla mnoho zaujímavých noviniek, no v jednej veci sa analytické predpovede opäť sekli. Očakávaná náhlavná súprava pre virtuálnu a zmiešanú realitu sa medzi novými vychytávkami nenachádzala, čo v praxi presúva jej príchod. Známy analytik Ming-Chi Kuo tvrdí, že predstavenie Apple Headsetu sa odkladá na rok 2023.

Prečítajte si tiež  Prvá prezentácia Apple AR/VR headsetu je za nami. Verejnosť ho ale zatiaľ nevidela

Spoločnosť Apple plánuje oznámiť svoj dlho avizovaný headset pre virtuálnu a zmiešanú realitu počas podujatia plánovaného na január 2023. Kuo vo svojom tweete ponúkol presnejší časový plán pre Apple Headset, spolu s odhadovanými kľúčovými dátumami. Podujatie, na ktorom bude zariadenie odhalené by malo prebehnúť v januári 2023, pričom nástroje pre vývojárov budú dodané v priebehu 2 až 4 týždňov po podujatí.

Apple headset má doraziť už o rok

Predobjednávky náhlavnej súpravy budú následne spustené v druhom štvrťroku 2023. Finálnym krokom bude spustenie predaja, ktorý je odhadovaný na obdobie pred budúcoročnou konferenciou WWDC.

Apple VR Headset
Zdroj: Macrumors

Viaceré správy upozorňovali na pretrvávajúce problémy s vývojom náhlavnej súpravy, ktoré odkladajú uvedenie na trh až do budúceho roka. Očakáva sa, že headset bude špecializovaným zariadením, ktoré bude stáť približne 3,000 $ a môže doraziť v niekoľkých verziách. Čo si od Apple headsetu sľubujete vy? Podeľte sa s nami v komentároch.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -